Prezes żółto-niebieskich nie ukrywa satysfakcji z powodu trzyletniej umowy z Bartoszem Zmarzlikiem.

 

Podczas spotkanie BSC w Mierzęcinie ogłoszono podpisanie trzyletniej umowy z aktualnym Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów na żużlu, Bartoszem Zmarzlikiem. Prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora przyznał, że rozmowy o aneksie do obowiązującej umowy nie były łatwe i zabrały kilka spotkań. Główny sternik Stali brał udział jedynie w początkowych rozmowach, by – jak to żartobliwie określił – za bardzo się nie denerwować.

 

Sprawy w swoje ręce wzięli pozostali członkowie zarządu, którzy aneksu nie wynegocjowali, ale za to „przynieśli” do klubu trzyletni kontrakt ze Zmarzlikiem.

 

– To dobra informacja i dla nas i dla Bartka. Daje nam to komfort psychiczny w pracy przez trzy lata, bo rozmowy kontraktowe są jednak zawsze bardzo stresujące. Pochłaniają czas, energię, emocje i trochę zdrowia. A tak, możemy spokojnie szykować się do ligi, a Bartek do swoich zawodów – powiedział Ireneusz Maciej Zmora.  

 

Cały skład Stali jeszcze nie jest znany, ale zarząd ma ambicje walczyć o medale: – Chcemy, by kibice mieli pełny sezon z play offami, i nie zakończony na czwartym miejscu, bo byłby to dla nas największy dramat finansowy. W drużynie zostało jedno wolne miejsce. Regulamin wymaga, by był to Polak. Liczba zawodników, z którymi negocjujemy jest niewielka, ale niech pozostanie tajemnicą z kim prowadzimy rozmowy – dodał prezes Stali.

Udostępnij