W czwartek rano nielada atrakcje miały gorzowskie przedszkolaki. Dzieci z 20 placówek przystrajały świąteczne drzewka na Starym Rynku. Pomagali im przedstawiciele Stali Gorzów.

Bartosz ZmarzlikBartosz Hassa, Stanisław ChomskiPiotr Paluch i Krzysztof Orzeł przynieśli ze sobą kilkanaście dużych stalowskich bombek, które powiesili najpierw na dużej choince. Ozdoby te zostały później przewieszone na 10 mniejszych choinek, które z kolei przystrojone zostały przez dzieci z przedszkoli. – Mamy dziesięć choinek przystrojonych przez dzieci z dwudziestu przedszkoli. Każde drzewko na dwie placówki – mówił Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR-u.

Cała akcja zorganizowana została przy współpracy gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Centrum Kultury oraz Filharmonii Gorzowskiej. W tej ostatniej instytucji będzie można oglądać ogromne bombki, które w czwartek stały pod Katedrą.

Całemu wydarzeniu przyglądał się Prezydent Miasta Gorzowa. Jak zapewnia, to nie koniec atrakcji świątecznych na Starym Rynku. W dniach 18-23 grudnia odbywać się będzie Jarmark Świąteczny. – Fajnie, że dzieciaki udekorowały nam choinki i bombki, bo najważniejsze w tych świętach jest to, by spędzać je rodzinnie. Dzieci przygotowały w domach i przedszkolach mnóstwo swoich ozdób. Święta to okres bardzo ciepły i ważne jest takie spotykanie się. Jarmark będzie fajnym przygotowaniem do świąt, wszyscy będą mogli się tutaj spotkać. Czeka nas mnóstwo atrakcji, scena, kolędy i prawdziwy Mikołaj z Laponii. Chcemy ten okres świąt umilić mieszkańcom – powiedział Jacek Wójcicki.

Udostępnij