Osłabieni gorzowianie okazali się drużyną nie do przejścia dla Cartusii Kartuzy i po 11 zwycięstwie w sezonie wciąż okupują fotel lidera tabeli.

 

Mecz bez trzech podstawowych zawodników – Mariusza Kłaka, Łukasza Bartnika i Łukasza Szota – zapowiadał się na bardzo trudny i Stal ruszała do Kartuz ze średnimi humorami. Na szczęście od pierwszych minut żółto-niebiescy zagrali pewnie i nie dali szans na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom sobotniego pojedynku. Wspaniale rzucał, jak już nas do tego przyzwyczaił, Mateusz Stupiński, a ciężar dotrzymywania mu kroku wziął na siebie Dariusz Śramkiewicz. Stali pomagali też rywale, siedmiokrotnie dając możliwość zdobycia dodatkowych bramek dzięki rzutom karnym – Marek Baraniak znów sprawdził się w roli ich egzekutora i tym samym został najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. Gospodarze oddawali również mnóstwo niecelnych strzałów, a te celne dość dobrze wyłapywał gorzowski bramkarz – Krzysztof Nowicki. Na przerwę schodziliśmy z ośmiobramkową przewagą i z dobrym nastawieniem przed drugą połową.

 

Ta zaczęła się trochę gorzej, bowiem gospodarze podgonili wynik do sześciu bramek przewagi Stali, jednak trener Szopa zaczął wprowadzać zmiany i druga połowa również należała do szczypiornistów z Gorzowa. Dobrym wejściem popisał się Marcin Gałat, który w krótkim czasie dopisał do dorobku przyjezdnych 2 bramki. Nie można również narzekać na debiutantów – Adrian Skibiński, który do bramki wszedł na pięć minut przed końcową syreną, obronił wszystkie cztery rzuty, jakie gospodarze oddali na gorzowską bramkę i tym samym zapisał przy swoim nazwisku stuprocentową skuteczność. A także nowy zawodnik Stali – Łukasz Stefanicki – miał okazję przekonać się, jak smakuje pierwsza rzucona bramka w żółto-niebieskich barwach.

 

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 21:33, a gorzowianie mogą się cieszyć z kolejnego, jedenastego już zwycięstwa.

 

Kolejne spotkanie żółto-niebieskich już w sobotę 12 grudnia w hali przy ul. Szarych Szeregów 7, gdzie gospodarze podejmą AZS UKW Bydgoszcz.

 

Cartusia Kartuzy: 21 (10)

Zieliński, Szlas – Tomaszewski 8, Cirocki 4, Diedrach 3, Konkel 2, Szmidka 2, Ramer 2, Wikariusz, Jereczek, Płotka, Zieliński, Hirsz.

Trener: Frankowski Jarosław

Kary: Hirsz

Karne: 2/2

Żółte kartki: Ramer, Hirsz, Szmidka

 

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów: 33 (18)

Nowicki, Skibiński – Baraniak 10, Stupiński M. 9, Śramkiewicz 6, Polak 4, Gałat 2, Stefanicki 1, Zając 1, Góral, Kminikowski, Książkiewicz, Kubacki, Chudy, Stupiński K.

Trener: Szopa Janusz

Kary: Polak, Książkiewicz (2), Śramkiewicz, Stupiński K.

Karne: 7/7

Żółte kartki: Góral, Śramkiewicz, Kubacki

 

Sędziowie: Kamil Raszewski, Krzysztof Zaradny (Tczew)

Udostępnij