Za siatkarzami Stal Bowling City Gorzów kolejny, szósty już wygrany mecz, tym razem Stalowcom uległ AWF. ”Żółto-niebiescy” nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala, bowiem to oni dominowali w całym spotkaniu i ostatecznie zwyciężyli 3:0.

Stalowcy już od samego początku postawili rywalom wysoko poprzeczkę. Zagrania kierowane w stronę przeciwnika były agresywne i pewne. „Żółto-niebiescy” stopniowo budowali przewagę i cieszyli kibicowskie oko pięknymi i przemyślanymi akcjami. Ta partia obfitowała w liczne asy serwisowe, których zawodnicy AWF-u nie byli w stanie przyjąć i przekuć na punkty dla swojej drużyny. Stal Bowling City Gorzów pierwszego seta wygrała 25:17.

Kolejna partia również należała do Stalowców, którzy gromili przeciwników niezwykle skutecznym atakiem. Rywalom brakowało argumentów w ofensywie, często tracili punkty i nie mogli się odnaleźć na boisku, co odzwierciedla wynik – 25:13.

Trzeci set był już tylko formalnością, jednak to wcale nie sprawiło, że zawodnicy odpuszczali, a wręcz przeciwnie, stanowiło dodatkową motywację. AWF starał się gonićżółto-niebieskich”, w pewnym momencie wyszedł nawet na krótką chwilę na prowadzenie, lecz ostatecznie poległ 19:25.

Najlepiej we wtorkowym meczu punktował Michał Wianecki, który zdobył w całym spotkaniu 20 punktów, a tuż za nim z 15 znalazł się Adam Borek. Bez zdobyczy reszty drużyny nie byłoby jednak mowy o zwycięstwie, każdy ze Stalowców dołożył swoją cegiełkę do tego jakże cennego triumfu. Co ważne, zawodnicy zachowali zimną głowę i skupienie w całym spotkaniu, co było nie małym problemem w poprzednich spotkaniach. Dzięki wtorkowemu zwycięstwu Stal Bowling City Gorzów utrzymuje fotel lidera, a siatkarze mogą się teraz spokojnie przygotowywać na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, w której podejmą X-Alkohole w następny wtorek.

AWF – Stal Bowling City Gorzów: 0:3 (17:25; 13:25; 19:25)