13 grudnia minie w Gorzowie pod znakiem prawdziwej sportowej rywalizacji! Już w najbliższą niedzielę młodzi piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej STAL GORZÓW, zmierzą się ze swoimi rówieśnikami w ramach mikołajkowego turnieju piłkarskiego.

 

Pierwsi na boisku pojawią się najmłodsi gracze urodzeni w latach 2009-2011, którzy zainaugurują zawody już o godzinie 9. Od 13 swoje umiejętności zaprezentują starsze dzieci z tzw. grup B1 i B2 –  zawodnicy od siódmego do dziesiątego roku życia. Jak mówią organizatorzy, STAL CUP nie będzie jednorazowym wydarzeniem. – To przemyślany od początku do końca element planu szkoleniowego. Rozgrywki w takiej formie pozwalają na zaprezentowanie umiejętności przed większą publicznością. Dla dzieci trenujących w Akademii będą to próby często pierwszych zmagań przed szerszym gronem ludzi, ale oczywiście także nauka zdrowej rywalizacji – mówi Bartosz Kujawa, Menedżer ds. Sportu, współodpowiedzialny za tworzenie metodologii szkolenia. – Naszym celem jest to, aby impreza na stałe wpisała się w kalendarz największych eventów sportowych organizowanych w zachodniej części Polski – dodaje Trener Akademii, Krzysztof Grzybowski.

 

Jak zapewniają koordynatorzy turnieju, wszyscy zawodnicy otrzymają mikołajkowe upominki niezależnie od miejsca, które zajmą wraz ze swoją drużyną– Jest to zgodne z filozofią naszej Akademii, którą kierujemy się od początku jej powstania – nie dzielimy dzieci na lepsze i gorsze, trenują u nas zarówno chłopcy i dziewczynki, dlatego podobne idee przyświecają nam przy organizacji turnieju –wspomina Grzybowski.

 

 

W trakcie STAL CUP będzie prowadzona sprzedaż cegiełek i kalendarzy Akademii, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie mieszkanki Gorzowa – Zuzi Broszko. Dziewczynka choruje na dziecięce porażenie mózgowe, astmę i całościowe zaburzenia rozwojowe. Jest leczona u neuropsychiatry. Stale przyjmuje leki, bez których nie mogłaby normalnie funkcjonować. Wymaga stałej rehabilitacji i terapii ze względu na swój stan psychiczny. W 2014 roku przeszła pierwszą operację lewej nogi w Krakowie. Czeka ją jeszcze kilka takich zabiegów.

 

 

Akademia Piłkarska STAL GORZÓW zaprasza do wspólnego kibicowania! Na miejscu przewidziano wiele konkursów oraz atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

 

 

Wstęp wolny, 13 grudnia 2015 r., Hala Sportowa przy ul. Szarych Szeregów 7, Gorzów Wielkopolski. Przewidziany czas trwania turnieju: 9:00-16:00.

Udostępnij