Gorzowianie po bardzo udanym meczu wyjazdowym z Cartusią Kartuzy, zagrają spotkanie z uczelnianą drużyną z Bydgoszczy. Zajmujący obecnie ósme miejsce w tabeli ligowej bydgoszczanie nie powinni być trudnym rywalem dla rozpędzonej Stali.

 

Drużyna Akademickiego Zespołu Sportowego przy Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstał w 2007 roku, czyli stosunkowo niedawno. Ten młody zespół w 2010 roku zdołał awansować do I ligi, jednak zaplecze superligi nie było dla nich gościnne i kolejny sezon spędzili już z powrotem w II lidze pomorskiej. Kolejna przygoda z I ligą miała miejsce w sezonie 2013/2014, zakończona podobnym skutkiem. W tym sezonie widać, ze dwa lata awansów i spadków odbiły się na drużynie i na tę chwilę szans na walkę o czołowe miejsca w lidze nie ma. Studenci UKW przyjadą jednak powalczyć ze Stalą, nie mając nic do stracenia. Tacy rywale bywają najtrudniejsi.

 

Stal wciąż boryka się z kontuzjami. Od początku sezonu złamania nie doleczył Wojciech Ławniczak, problemy z barkiem kwitną u Mariusza Kłaka, a Mateusz Stupiński nabawił się lekkich problemów ze ścięgnem Achillesa. Mimo to, gorzowianie wciąż taranem prą do przodu i chcą utrzymać się na pozycji lidera tabeli, która na tę chwilę przypada GKS-owi Żukowo, które ma rozegrany jeden mecz więcej. Gorzowianie nie powinni jednak mieć problemów z pokonaniem AZS-u UKW, jednak niedoceniany rywal może być nieobliczalny, dlatego żółto-niebiescy potrzebują silnego wsparcia ze strony najlepszych gorzowskich kibiców.

 

Spotkanie między Kancelarią Andrysiak Stalą Gorzów a AZS-em UKW Bydgoszcz rozpocznie się już w sobotę o 18.00 w hali ZS20 przy ul. Szarych Szeregów. Ceny biletów na to spotkanie to 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Zapraszamy!

Udostępnij