42:22 to wynik, z jakim Stal Gorzów odesłała do domu swojego 12. rywala w II lidze pomorskiej. Czego jednak się spodziewać, gdy rywal przyjeżdża w szóstkę?

Zespół AZS-u UKW Bydgoszcz od początku był skazywany na pożarcie przez lidera rozgrywek II ligi pomorskiej, jednak nikt nie mógł przewidzieć, że goście sobotniego pojedynku w Gorzowie pojawią się w sześciu. Całomeczowe granie w osłabieniu odbiło się na drużynie z grodu nad Brdą i po dość obiecującym początku, gdy udało się gościom dojść Stal na jedną bramkę, niestety nie na wiele się zdało. Gdy rozgrzali się Darek Zając, Mateusz Stupiński i Marek Baraniak, Stal stopniowo powiększała przewagę i na przerwę zeszła z piętnastobramkową przewagą.

Druga połowa należała do Marcina Gałata i Mateusza Kminikowskiego, którzy dogrywali sobie nawzajem i powiększali przewagę żółto-niebieskich. Kilku błędów nie ustrzegł się najnowszy nabytek Stali, Łukasz Stefanicki, jednak ten 19-latek również popisał się trzeba dobrymi rzutami i dobrym rozegraniem, dzięki któremu pozostali koledzy mogli wejść na pozycje rzutowe. Przejęcie i skuteczny rzut zaliczył Krzysztof Stupiński, a Piotr Książkiewicz również dobrze radził sobie z gubieniem obrony przeciwnika. Pierwszą swoją bramkę w sezonie rzucił Krzysztof Nowicki, który z drugiego tempa zdołał oszukać bramkarza przeciwników przy rzucie karnym.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 44:22, a przed Stalą ostatni w tym roku pojedynek z ekipą z Olsztyna, który nie będzie już tak łatwy do wygrania.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów: 44 (24)

Nowicki 1, Szot – Stupiński M. 9, Baraniak 8, Zając 5, Kminikowski 5, Gałat 4, Chudy 4, Stefanicki 3, Polak 1, Góral 1, Bartnik 1, Śramkiewicz 1, Stupiński K. 1, Książkiewicz, Kubacki,

Trener: Janusz Szopa

Kary: Góral, Stupiński, Kubacki, Polak