W minioną niedzielę odbył się pierwszy mikołajkowy turniej Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów – STAL CUP 2015. Ten dzień dla kibiców piłki nożnej z Gorzowa Wielkopolskiego minął pod znakiem prawdziwej sportowej rywalizacji. Ponad 120 młodych piłkarzy od 4. do 10. roku życia, którzy na co dzień reprezentują „Żółto-niebieskich” mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami na oczach ich rodzin oraz przybyłych kibiców.

 

W Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów w Gorzowie Wielkopolskim pierwsi na parkiet wybiegli najmłodsi gracze z grup A, których rozgrywki objęły cały pierwszy dzień zawodów. Chociaż w ich spotkaniach nie liczono zdobytych bramek (zgodnie z filozofią Akademii, w tej kategorii wiekowej uczy się ich podstawowych zasad związanych futbolem, a dobra zabawa daje odpowiednie bodźce do rozwoju), nie zabrakło wielu emocji. – Turniej STAL CUP był podsumowaniem piłkarskiego sezonu dla zawodników naszej Akademii. Oprócz radości z gry, którą okazywali przy każdym dotknięciu futbolówki, mogli sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników, a także przetestować różne warianty taktyczne nakreślone przez trenerów. Cieszę się, że także kibice brali udział w tym piłkarskim święcie, dopingując swoich ulubieńców – powiedział Damian Matela, trener Akademii z lokalizacji Gorzów Wielkopolski-Stadion.

 

Około godziny 13 szansę na zaprezentowanie się przed publicznością miały starsze dzieci, trenujące w grupach B1 i B2, będące w wieku od 7 do 10 lat. – Wszystkim, którzy pojawili się w hali na Szarych Szeregów należą się ogromne podziękowania. Każdy zawodnik zasłużył na gratulacje! Pod względem piłkarskim rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie, co naprawa ogromnym optymizmem biorąc pod uwagę karierę piłkarską młodzieży trenującej w naszej Akademii – podsumował Krzysztof Grzybowski, Trener i Koordynator Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów.

 

Podsumowaniem rozgrywek była ceremonia wręczenia nagród – pamiątkowych medali, mikołajkowych upominków oraz pucharów.

 

 W trakcie STAL CUP prowadzono sprzedaż cegiełek i kalendarzy Akademii, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie mieszkanki Gorzowa – Zuzi Broszko. Dziewczynka choruje na dziecięce porażenie mózgowe, astmę i całościowe zaburzenia rozwojowe. Jest leczona u neuropsychiatry. Stale przyjmuje leki, bez których nie mogłaby normalnie funkcjonować. Wymaga stałej rehabilitacji i terapii ze względu na swój stan psychiczny. W 2014 roku przeszła pierwszą operację lewej nogi w Krakowie. Czeka ją jeszcze kilka takich zabiegów.

 

Wszystkim piłkarzom i kibicom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i stworzenie niesamowitej atmosfery!

Udostępnij