W meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej Gorzowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Stalowcy po trudnym boju pokonali ekipę X-Alkohole 3:1. Żółto-niebiescy w tym spotkaniu zafundowali kibicom dreszczyk emocji oraz pokazali piękno siatkówki, a tym samym, dzięki kolejnemu zwycięstwu, kończą ten etap rozgrywek na pierwszym miejscu w tabeli.

Stalowcy w zasadniczej rundzie potknęli się tylko raz z drużyną Fajnemeble.pl, a od tamtej pory ich zwycięska passa trwa w najlepsze. Wtorkowe spotkanie było sprawą najwyższej wagi, bowiem Żółto-niebiescy chcieli zakończyć tę fazę z przytupem, pokazując rywalom, że są niezwykle silną, zmotywowaną, a przede wszystkim zgraną ekipą.

Już na początku rywalizacji, przed pierwszym setem na twarzach siatkarzy widać było skupienie i chęć zwycięstwa. Stal Bowling City Gorzów dyktowała warunki gry i szybko wyszła na kilkupunktowe prowadzenie. Ta partia nie trwała długo, rywale nie mogli znaleźć sposobu na doskonale dysponowanych Stalowców, którzy odnieśli gładkie zwycięstwo 25:13.

Krótka przerwa, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, wybiła żółto-niebieskich z odpowiedniego rytmu i drugi set był niezwykle trudny. Już początek pokazał, że gra nie szła tak, jak chcieliby zawodnicy. Niemrawe, mało zadziorne ataki i kiepski blok sprawił, że X-Alkohole uciekły punktowo Stalowcom. Przełom nastąpił, gdy Michał Wianecki, zdobywając 22 punkt, dał kolegom z drużyny znak, że ta partia nie jest jeszcze przesądzona. Walka toczyła się cios za cios i ostatecznie to Stal Bowling City Gorzów mogła się cieszyć z faktu, że była bliżej pomyślnego zakończenia całego spotkania (30:28).

Niestety trzeci set, nie poszedł po myśli żółto-niebieskich, walka toczyła się pod dyktando przeciwników, którzy byli niezwykle skuteczni w ataku, a także w bloku. Koniec końców, to X-Alkohole triumfowały w tej partii, wygrywając 23:25. Podrażnieni przegranym setem Stalowcy w czwartej serii pokazali pazura i pewniej czuli się na boisku, co wpływało na ich skuteczność. Rywale nie mieli najmniejszego zamiaru odpuścić i można było podziwiać niezwykle zacięty bój, podobnie jak w drugim secie. Pełna mobilizacja i czujność żółto-niebieskich pozwoliła im na wyście na prowadzenie, a w ostatecznym rozrachunku na triumf w całym spotkaniu.

Stal Bowling City Gorzów – X-Alkohole 3:1 (25:13; 30:28; 23:25; 25:22)