Koniec pierwszej połowy sezonu Stalowcy rozegrają na wyjeździe w meczu z olsztyńskim Szczypiorniakiem. Trzecia drużyna ligi nie będzie jednak łatwym rywalem.

 

Gorzowianie wygrali już 12 spotkań w II lidze i nie ukrywają apetytu na kolejne. W Olsztynie przystąpią do meczu po niemal 8 godzinach jazdy, co jest pierwszą przeszkodą w zdobyciu 13 triumfu. Kolejną jest brak zawodników, których trapią kontuzje. Kapitan Mariusz Kłak wciąż nie uporał się z barkiem, choć na ostatnim treningu powoli zaczynał już wracać do drużyny. To jednak nie jedyne osłabienie. Prawdopodobnym jest, że w żółto-niebieskich barwach w Olsztynie nie wystąpi Mateusz Stupiński, który nabawił się skręcenia kolana podczas meczu z Bydgoszczą. To może być kluczowe osłabienie gorzowskiej ekipy w meczu z bardzo silnym Szczypiorniakiem Olsztyn, który wciąż liczy się w walce o najwyższe cele.

 

Rywale Stali to zespół oparty na wychowankach, których olsztyński klub szkoli od ponad 15 lat. Wysoka pozycja w tabeli doskonale świadczy o celach, jakie założyli sobie olsztynianie na tegoroczny sezon, który ma być przełomowy i dać im awans do I ligi. – Olsztyn jest wysoko w tabeli. Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Chcemy wejść jak najsilniejszym składem i do końca pozostać liderem tej ligi. Mamy nagrany mecz Szczypiorniaka Olsztyn z Tytanami z Wejherowa, ja dokładnie to przeanalizuję i postaramy się tak ustawić obronę, żeby wykorzystać ich słabe strony. Akcentować będziemy nasze atuty – powiedział przed spotkaniem trener żółto-niebieskich, Janusz Szopa. – Mecz jest o 20, daleka droga, ale to żadne usprawiedliwienia, jeśli chcemy utrzymać się w tabeli na pierwszym miejscu. Musimy zagrać nie na 100 proc., ale na 150. Nie patrzeć na boki, tylko grać swoją piłkę – dodał szkoleniowiec Stali.

 

Mecz ze Szczypiorniakiem Olsztyn już w sobotę o 20.00, a od godziny 11.00 zapraszamy kibiców Stali, którzy nie zdecydują się na pojechanie za drużyną, do śledzenia oficjalnego fanpage’a Stal Gorzów – piłka ręczna, gdzie pojawią się zdjęcia i doniesienia z trasy i dalekiego Olsztyna.

Udostępnij