Specjalnie dla redakcji www.stalgorzow.pl prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora i trener Stanisław Chomski ocenili osiągnięcia klubu w roku 2015.

 

Choć żużlowej drużynie Stali Gorzów, która jest w naszym mieście największym „języczkiem uwagi”, nie udało się zdobyć sukcesu w lidze, klub może poszczycić się zdobyciem kilku medali mistrzostw Polski. Ponadto, Stal w końcu doczekała się wychowanka, który został indywidualnym mistrzem świata. Prezes żółto-niebieskich Ireneusz Maciej Zmora miniony rok ocenia więc pozytywnie.

 

– Mimo braku sukcesu w rozgrywkach ligowych, ten sezon należy uznać za udany. Osiągnięć było sporo – w tym pięć medali mistrzostw Polski, tytuł mistrza świata zdobyty przez Bartosza Zmarzlika, awans piłkarzy ręcznych do II ligi, powołanie Akademii Piłkarskiej czy podpisanie kolejnej umowy na międzynarodowe imprezy – Grand Prix i Puchar Świata. To tylko najważniejsze wydarzenia minionego roku i z tej perspektywy na pewno należy zaliczyć go do udanych – podsumowuje prezes Zmora.

 

Za sukces największego kalibru sternik Stali uznaje tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów wywalczony przez Bartosza Zmarzlika: – To historyczne wydarzenie. Mamy w historii Stali wielu wyśmienitych zawodników, ale żaden nie był indywidualnym mistrzem świata. Bartek jest pierwszym, który to osiągnął.

 

Trener naszej żużlowej drużyny Stanisław Chomski skupia się przede wszystkim na przyszłości: – Drużynowo faktycznie spisaliśmy się poniżej oczekiwań. Nie wracajmy do przyczyn, bo były one rozbierane na czynniki pierwsze. Miniony sezon dał nam dużo do myślenia co zrobić, by w kolejnym sezonie było lepiej i na miarę oczekiwań, jeśli chodzi o starty drużyny – podsumowuje „Stanley”.

 

Prezes Ireneusz Maciej Zmora na kolejny rok ma już określone cele: – Z każdego zdarzenia – dobrego i złego – zawsze należy wyciągać wnioski, by wiedzieć dlaczego nam wyszło lub dlaczego nam się nie udało. Wyciągamy więc wnioski z minionego sezonu – dokonaliśmy zmian w drużynie żużlowej, wymieniliśmy najsłabsze ogniwa i z nadzieją patrzymy na przyszły rok, gdzie celem drużyny jest zdobycie medalu Drużynowych Mistrzostw Polski. To główny cel sportowy, jaki przed nami stoi.

Udostępnij