Trwa okres zimowy, ale futboliści amerykańscy solidnie przygotowują się do kolejnego sezonu. O tym, co czeka ich w 2016 roku, porozmawialiśmy z trenerem drużyny – Emilem Mikułą.

 

Przed nami nowy, 2016 rok. Jak on się zapowiada dla futbolu amerykańskiego w Gorzowie? Wiemy już, że Stal Gorzów zagra w PLFA II. Co was tam czeka?

 

Emil Mikuła: Zaczynamy nowy rok w pełni zmotywowani. W grudniu na spotkaniu organizacyjnym ligi poznaliśmy naszych rywali w pierwszym sezonie w PLFA II. Będą to: Kozły Poznań B, Patrioci Poznań, Dragons Zielona Góra oraz druga drużyna aktualnych wicemistrzów polski – Wrocław Panthers B. Grupa jest bardzo silna i wydaje się być najbardziej wyrównana spośród wszystkich, a w tym roku w drugiej lidze zagra aż 25 drużyn. Mimo, że w rozgrywkach jedenastoosobowych będziemy beniaminkiem, nie czujemy, że jesteśmy na straconej pozycji. Już w pierwszym sezonie celem będzie awans do play-off, co będzie na pewno bardzo trudne, gdyż – w niekorzystnych warunkach – z dywizji do fazy pucharowej awansować może tylko jedna drużyna. Można się spodziewać, że każdy mecz będzie bardzo wyrównany, co tylko dodatkowo motywuje nas do ciężkiej pracy.

 

Jak wyglądają przygotowania drużyny do kolejnego sezonu?

 

Na razie kontynuujemy przygotowania we współpracy z naszym nowym partnerem. Niedługo na pewno pojawi się więcej informacji na ten temat.

 

Będziecie jeszcze szukali zawodników?

 

W styczniu planujemy również rozpocząć szerszą akcję informacyjną o futbolu amerykańskim w gorzowskich szkołach oraz zorganizujemy rekrutację do wszystkich sekcji. Styczeń to ostatni moment na decyzje kadrowe. Celem jest dopiąć roster (kadrę – dop. red.) i już w pełnym, gotowym składzie przystąpić do pierwszych treningów, przygotowujących drużynę konkretnie pod granie w futbolu jedenastoosobowym.

 

PLFA II to jednak nie jedyny poziom rozgrywkowy, na jakim zobaczymy Stal Gorzów. Co z juniorami?

 

Jeszcze przed sezonem seniorskim w lidze zagra nasz zespół do lat 17. Zawodnicy tej sekcji przygotowują się już od listopada i są na dobrej drodze, by poprawić rezultaty poprzednich roczników, a przypomnę, że drużyny w poprzednich latach zajmowały trzecie i czwarte miejsce na mistrzostwach Polski. Chodzi oczywiście o rozgrywki PLFA J-8. Juniorskie jedenastki”, czyli PLFA J-11, rozegramy w drugiej części sezonu.

 

Czego życzysz kibicom w związku z nowym rokiem?

 

W roku 2016 życzę kibicom Stali Gorzów wiele radości, emocji i dumy z kolejnych sukcesów naszego klubu. Razem z fanami możemy zrobić kolejny krok w rozwoju futbolu amerykańskiego w Gorzowie.

 

A czego życzyłbyś sobie jako trener futbolowej drużyny Stali Gorzów?

 

Rok 2016 to nowe wyzwania dla naszego zespołu. Pojawiają się także nowe możliwości, gdyż rozegramy u siebie więcej meczów. Nie będą to już turnieje, a pełnowymiarowe spotkania futbolu amerykańskiego. To doskonała okazja dla sponsorów, którzy na pięknym Stadionie im. Edwarda Jancarza chcieliby się wypromować podczas naszych spotkań. Z wielką radością przyjmiemy każdą pomoc, dając w zamian możliwości pokazania się danej firmie, dzięki specjalnie przygotowanej ofercie sponsorskiej. Współpraca z kolejnymi podmiotami, chcącymi promować futbol amerykański w Gorzowie i okolicach – tego właśnie życzę sobie najbardziej.

Udostępnij