Po przerwie świąteczno-noworocznej Stal Gorzów wystąpi przed własną publicznością. O czternaste z rzędu zwycięstwo zawalczy z ósmą w tabeli ekipą MKS-u Brodnica.

 

MKS Brodnica to stosunkowo młody klub, który swoją historię zaczął w 1995 roku, a powstał z założeniem odbudowy zespołu seniorskiego i popularyzacji piłki ręcznej wśród młodzieży. Zespół seniorski jednak borykał się z problemami i obecnie znaną drużynę na parkietach polskiej piłki ręcznej można oglądać od sezonu 2011/2012. Zeszłoroczny spadkowicz z I ligi nie radzi sobie jednak tak, jakby tego oczekiwano i nie stanowi jednej z głównych sił tegorocznej II ligi pomorskiej.

 

Rywala nie należy jednak lekceważyć. Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów w pierwszym meczu zdołała w Brodnicy wywalczyć dwa punkty meczowe dzięki zwycięstwu zaledwie jedną bramką, a do samego końca było trudno wydrzeć gospodarzom triumf. Co prawda wtedy gorzowianie wystąpili jeszcze bez Darka Zająca czy Łukasza Stefanickiego, jednak mecz rewanżowy, biorąc pod uwagę znaną i honorowaną zasadę „bij lidera”, może być trudniejszy niż pierwsze spotkanie.

 

Gorzowianie wystąpią w nim w najsilniejszym możliwym zestawieniu już z w pełni sprawnym Mariuszem Kłakiem czy Mateuszem Stupińskim. Mecz rozpocznie się o 16.00, 9 stycznia w hali ZS20 przy Szarych Szeregów 7. Sami zawodnicy zaś zachęcają i proszą o wsparcie z trybun.

 

Bilety w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy można nabyć w sklepiku klubowym w CH NoVa Park i na pół godziny przed meczem w kasach hali. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

Udostępnij