Kolejne zwycięstwo przez chwilę nie było wcale takie pewne, jednak i tym razem Stal wyszła z opresji obronną ręką.

 

Pierwsza połowa to mocne wejście w mecz gości. Świetny Tomasz Bartosik dość łatwo radził sobie z obroną gorzowian, która chwilami reagowała dość niemrawo, jakby bała się ostrzejszego wyjścia do przeciwnika. Wstrzelić się w bramkę Tytanów nie mógł Mateusz Stupiński, a w ofensywie na środku nie radzili sobie Śramkiewicz i Zając, których skutecznie powstrzymywało trio Brzeski-Wicki-Turek. Taka postawa spowodowała zmiany w gorzowskim zespole, zwłaszcza jeśli chodzi o obronę, bowiem w defensywie żółto-niebiescy grali w ustawieniu z dwoma silnymi obrotowymi – Mateuszem Kminikowskim i Jakubem Kubackim. Mimo dobrej obrony w bramce Krzysztofa Nowickiego, na przerwę oba zespoły schodziły z wynikiem 15 bramek.

 

Na drugą połowę wyszli zupełnie inni zawodnicy, których do ciężkiej pracy zmusiły ostre słowa trenera Szopy. Twardsza gra w obronie i odpuszczanie dopiero po gwizdku sędziego zrobiły swoje i gorzowianie mogli spokojnie wykonywać pokazowe akcje. Wartą uwagi z pewnością była ta, w której Łukasz Bartnik zamarkował rzut do bramki, a tymczasem przekazał ją wyskakującemu Mateuszowi Stupińskiemu, który tuż przed samym opadnięciem na pole bramkowe umieścił piłkę w siatce za plecami Nowosada. Kolejna taka akcja to podanie Łukasza Szota do bardzo szybko wracającego Stupińskiego przez całe boisko i chwyt piłki ponownie w powietrzu. Jednak nie tylko gorzowianie popisywali się swoimi wspaniałymi umiejętnościami, bowiem Mateusz Kożanowski, oszukawszy wpierw obronę Stali, szybko wrócił i rzucił bramkę Szotowi, obracając się w powietrzu o 360 stopni. Bardzo trudne dla Stali było ostatnie 7 minut meczu, gdzie nasi zawodnicy stracili 8 bramek, a rzucili zaledwie jedną. Taka postawa nie należy do najchlubniejszych, jednak na szczęście zdobyta wcześniej przewaga pozwoliła gorzowianom cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w II lidze pomorskiej.

 

Wyniki:

 

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów: 34 (15)

Szot, Nowicki – Stupiński M. 7, Baraniak 5, Kminikowski 4, Kłak 4, Śramkiewicz 3, Bartnik 3, Zając 3, Góral 2, Polak 2, Chudy 1, Stefanicki, Gałat, Stupiński K., Kubacki.

Trener: Janusz Szopa

Kartki: Zając, Kłak, Śramkiewicz

Kary: Kminikowski (2), Zając, Kubacki, Kłak

Karne: 5/6

 

Tytani Wejherowo: 32 (15)

Chochla, Nowosad – Bartoś 9, Kożanowski 7, Lanc 6, Brzeski 4, Wicon 2, Wicki 2, Nowociński 2, Turek.

Trener: Paweł Paździocha

Żółte Kartki: Lanc, Nowociński

Czerwone Kartki: Bartoś

Kary: Wicki, Bartoś (3), Kożanowski, Turek

Karne: 1/2

 

Sędziowie: Łukasz Niedbała, Jakub Szwedo (Szczecin)

Widzów: 180 osób

Udostępnij