Kolejnym uczestnikiem XIII Memoriału im. Edwarda Jancarza jest znany doskonale gorzowskim kibicom Adrian Cyfer.

 

Gorzowianin sport żużlowy uprawia od 2010 roku. Od tego czasu zdążył zdobyć trzy medale Drużynowych Mistrzostw Polski – brąz w roku 2011, rok później srebro i złoty krążek w roku 2014. W minionym sezonie wywalczył złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. 

Adrian Cyfer to jeden z zawodników, który rozwija się na oczach gorzowskich kibiców. Jego sukcesy i dobre starty coraz częściej stają się powodem radości fanów żużla nad Wartą.

 

Kim jest osoba Edwarda Jancarza dla młodzieżowca Stali Gorzów? – To jest wielka legenda Gorzowskiego żużla i mój idol. Był wybitnym sportowcem. Przykład dla wielu młodych do naśladowania – odpowiada Adrian Cyfer.

 

Memoriał im. Edwarda Jancarza do kalendarza żużlowego powraca po kilku latach przerwy. Zawodnik Stali Gorzów nie miał okazji wcześniej brać w nim udziału – Dokładnie, nie miałem okazji do startów w tym turnieju, ale jeszcze jako zawodnik miniżużlowy miałem szansę wyprowadzać światowej klasy zawodników do prezentacji. Dla mnie start w takim turnieju będzie niesamowitym przeżyciem. Będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony i walczyć do samego końca z każdym na torze – dodaje Adrian Cyfer.

 

Na pytanie o przygotowania do nadchodzącego sezonu junior Gorzowskiej Stali odpowiada z zadowoleniem – Przygotowania wyglądają tak samo jak każdej zimy. Poczyniłem też dużo pozytywnych zmian na nowy rok. Przeszkodą była u mnie kontuzja kolana, której doznałem na treningu motocrossowym. Powoli wracam już do przygotowań, robię to, na co mi rehabilitanci i lekarze pozwalają, ale już niedługo wracam do pewnej sprawności i do sezonu będę w 100% przygotowany do startu.

 

Autor: Marcin Sosnowski

Udostępnij