3 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się kolejny turniej upamiętniający wychowanka gorzowskiej Stali – Edwarda Jancarza.

 

Podczas oficjalnej konferencji prasowej zapowiadającej te zawody poznaliśmy pierwszego uczestnika – Bartosza Zmarzlika. Dziś do listy startowej XIII Memoriału Edwarda Jancarza możemy dopisać kolejnego żużlowca – Krzysztofa Kasprzaka!

 

Kapitana żółto-niebieskich cieszy start w tych zawodach: – Fajna możliwość spotkania się z kibicami jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu. Z jednej strony będzie to też ostateczne sprawdzenie sprzętu przed startem Speedway Ekstraligi, ale też bardzo ważna sprawa jeśli chodzi o uhonorowanie byłego wychowanka Stali – Edwarda Jancarza. Wszyscy zdajemy sobie sprawę jaki wkład miał ten zawodnik w wyniki drużyny Stali czy reprezentacji Polski w przeszłości.

 

– Miałem już okazję startować w Memoriale Jancarza. Najlepszy wynik osiągnąłem w 2008 roku, zająłem wówczas trzecie miejsce na podium. Z pewnością chciałbym poprawić ten wynik, ale najważniejszy będzie start i to, że Memoriał ponownie będzie organizowany – dodał Kasprzak.

 

Obecnie zawodnik żółto-niebieskich intensywnie przygotowuje się do kolejnego sezonu, a pierwsze treningowe kółka chciałby odjechać już na początku marca. – Pierwsze treningi na torze i przygotowania mam zaplanowane na 11 marca w Anglii, a później starty w zawodach w Polsce, sparingi i właśnie m.in. Memoriał Edwarda Jancarza.

 

– Wszystkich kibiców serdecznie zapraszam na Memoriał Edwarda Jancarza. Naprawdę będą to bardzo ciekawe zawody i z tego co wiem bardzo mocna stawka zawodników – zapowiada reprezentant gorzowskiej Stali.

Udostępnij