Kolejnym zawodnikiem, który weźmie udział w XIII Memoriale Edwarda Jancarza, jest 25-letni Przemysław Pawlicki.

Wychowanek leszczyńskiej Unii jest jednym z najlepszych i najzdolniejszych polskich żużlowców młodego pokolenia. Starszy z braci Pawlickich ma w swoim dorobku kilka medali wywalczonych wraz z reprezentacją Polski w Drużynowych Mistrzostwach Świata oraz Europy Juniorów. W 2009 roku sięgnął po tytuł Indywidualnego Mistrza Europy Juniorów. W minionym sezonie był stałym uczestnikiem cyklu Speedway European Championships.

Przemysław Pawlicki wraca do klubu nad Wartą po kilkuletniej przerwie. W 2010 roku, reprezentując barwy Stali Gorzów, wykręcił średnią 1,712. Z pewnością dobry występ w XIII Memoriale Edwarda Jancarza byłby dla niego znakomitym wejściem w żużlowy sezon – Sądzę, że to będzie bardzo dobra okazja do tego, aby potrenować przed zawodami ligowymi na gorzowskim torze i przywitać się ponownie z kibicami – mówi Maciej Pęcak, manager Przemysława Pawlickiego.

Obecnie zawodnik Stali Gorzów intensywnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu: – Przygotowania idą pełną parą. Jeśli chodzi o sprawy sprzętowe, od grudnia jesteśmy zabezpieczeni. Aktualnie „Szamek” przebywa na obozie kadry. Zawodnik od miesiąca ma już po dwa lub trzy treningi dziennie, aby kondycyjnie być bardzo dobrze przygotowanym do sezonu. Na szczęście podczas tej przerwy zimowej Przemek nie miał żadnej operacji, więc w sezon 2016 wejdzie w pełni sprawny. Przemek w Gorzowie został przyjęty bardzo pozytywnie, wspomina ten klub bardzo dobrze i cieszy się, że będzie ponownie reprezentować żółto-niebieskie barwy – dodaje na koniec manager Pawlickiego.

 

Aleksandra Obarzanek

Udostępnij