Podczas XIII Memoriału Edwarda Jancarza gorzowscy kibice będą mieli szansę oglądać wielu miejscowych zawodników. Kolejnym podopiecznym trenera Stanisława Chomskiego, jaki zaprezentuje się w tych zawodach, jest Matej Zagar!

Słoweniec barwy Stali reprezentuje – z roczną przerwą w 2013 r. – od 2009 roku. W tym czasie sięgnął z gorzowską drużyną po każdy z kolorów medali Drużynowych Mistrzostw Polski. Duża zwyżka formy Zagara pozwoliła mu w roku 2014 na wygranie pierwszej w karierze rundy GP – zawodnik cieszył się ze zwycięstwa na sztucznym torze w Tampere. Swój wyczyn powtórzył w ubiegłym sezonie podczas dwóch rund Grand Prix Polski – w Warszawie i Gorzowie. Te osiągnięcia, w połączeniu z dobrymi startami w większości turniejów, pozwalają mu na utrzymanie się w żużlowej elicie. Sezon 2016 będzie dla Zagara czwartym z rzędu w gronie najlepszych zawodników świata.

Teraz swoje umiejętności, jeszcze przed rozpoczęciem ekstraligowych zmagań, będzie miał szansę zaprezentować 3. kwietnia. – To bardzo ważne, że memoriał powrócił. Nigdy nie powinien był zniknąć, bo takiej legendy jak Jancarz Gorzów nie miał i chyba drugiej takiej już nie będzie. Cieszę się, że ten zawodnik dalej jest tu wspominany i że turniej znowu zostanie zorganizowany – powiedział Matej Zagar.

Zapytany o swoje cele związane z memoriałem, gorzowski zawodnik nie ma wątpliwości. – Chcę go wygrać. Do sezonu jestem przygotowany lepiej niż kiedykolwiek i już nie mogę się go doczekać.

Pozytywne nastawienie zawodnika może napawać optymizmem fanów gorzowskiej Stali. – Wszystkich kibiców zapraszam i mam nadzieję, że po raz kolejny zobaczą oni dobre ściganie!

 

Autor: Klaudia Czułada

Udostępnij