Futboliści Stali Gorzów przygotowują się do sezonu, ale wciąż można do nich dołączyć. Już 6 lutego rekrutacja do gorzowskiej drużyny futbolu amerykańskiego.

 

Futbol amerykański w Polsce robi się coraz bardziej popularny, a na finały najwyższej klasy rozgrywek, które miały swoje miejsce m. in. na Stadionie Narodowym w Warszawie, przychodzi po kilkadziesiąt tysięcy osób. W Gorzowie od dwóch lat dyscyplina ta jest pod skrzydłami Stali Gorzów i żółto-niebiescy” co roku zdobywają medale, będąc w czołówce swoich rozgrywek.

 

W sezonie 2016 gorzowianie zadebiutują w PLFA II. – To trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce, który dla poszczególnych drużyn jest pierwszym krokiem w futbolu jedenastoosobowym – mówi Emil Mikuła, trener Stali Gorzów.

 

Wcześniej gracze z Gorzowa grali w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego, czyli PLFA 8, gdzie zdobyli dwa srebrne medale. Oprócz tego wystawiane są zespoły juniorskie do PLFA J-11 (U-18) i PLFA J-8 (U-17).

 

Rekrutacja jest szansą dla zupełnie nowych osób, które chcą spróbować swoich sił w futbolu amerykańskim. Najlepsi mają jeszcze szansę załapać się do tegorocznych składów, choć będą musieli wykazać się ogromną determinacją i dość szybko przyswoić sobie taktykę – przyznaje Mikuła. Niedawno Stal Gorzów zawiązała współpracę z Ułanami Barlinek. Trenujący tam sympatycy futbolu amerykańskiego mogą dołączyć do „żółto-niebieskich”, zdobywając cenne doświadczenia, by potem pod własnym szyldem przystąpić do rozgrywek. Cały czas jednak potrzebni są ludzie.

 

Futbol amerykański to gra bardzo taktyczna, czego wiele osób nie zauważa. Oczywiście aspekt fizyczny jest bardzo ważny, dlatego potrzebna jest długa ławka. Dołączyć do drużyny może każdy, bez względu na warunki fizyczne. Do linii ofensywnej czy defensywnej potrzebni są silni zawodnicy, natomiast skrzydłowi czy rozgrywający charakteryzują się szybkością i zwinnością. Wiek również nie gra roli. W rozgrywkach juniorskich grać mogą chłopcy od 14. roku życia, a górna granica to sprawa indywidualna każdego z nas – mówił Emil Mikuła.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy 6 lutego do hali gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słowiańskiej. Rekrutacja rozpocznie się o godzinie 14.

 

Link do wydarzenia na Facebooku –> TUTAJ

Udostępnij