3 kwietnia na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się XIII Memoriał Edwarda Jancarza. Do miasta położonego nad Wartą zjadą czołowi zawodnicy Speedway Ekstraligi.

 

Na tę chwilę w obsadzie zawodów znajduje się siódemka żółto-niebieskich, Martin Vaculik i Maksym Drabik. Dziś do grona zawodników, którzy wystąpią w XIII Memoriale Edwarda Jancarza dołączył Emil Sajfutdinow.

 

Jak zapewnia Rosjanin jego przygotowania do sezonu są bardzo intensywne. – Pierwszy wyjazd na tor mam zaplanowany na 29 lutego w Lonigo. Przygotowania sprzętu są już na ukończeniu a forma fizyczna jest też bardzo dobra, także nie borykamy się z żadnymi problemami.

 
Dla Emila Sajfutdinowa będzie to pierwszy start w Memoriale Edwarda Jancarza a na pytanie dlaczego postanowił wystąpić w tych zawodach odpowiada: – Bardzo lubie jeździć w Gorzowie. Atmosfera na trybunach zawsze jest super, a do tego tor który zawsze był bardzo dobrze przygotowany do zawodów, choć jest wymagający, trzeba bardzo się koncentrować na dobrej jeździe bo mały błąd może kosztować utratę pozycji. Fajna stawka uczestników, która pozwoli sprzawdzić się, w jakim miejscu jestem na początku sezonu. 
 
 
Jak ocenia pomysł powrotu do organizacji Memoriału Edwarda Jancarza? – Myśle, że to trafiony pomysł, szczególnie, że zawody upamiętniają wielką postać żużla gorzowskiego jak i polskiego. Dla kibiców Stali będzie to z pewnością bardzo miłe przeżycie. 
 
 
Jak zapewnia zawodnik leszczyńskiej Unii w Memoriale walczyć będzie o trofeum. – Tak naprawde to chcę się sprawdzić w mocnej stawce zawodników, ale myśl o zwycięstwie na pewno będzie, gdyż bez tego nie miałoby sensu wogole stawac do rywalizacji – zakończył Emil Sajfutdinow.

 

Udostępnij