Mecz z Kozaryn Spedycja w rundzie zasadniczej poszedł po myśli „żółto-niebieskich”, którzy pokonali rywali 3:1. Nie obyło się jednak bez drobnych problemów, gdyż pierwszy set był nieco słabszy w wykonaniu Stalowców. Krótka przerwa i koncentracja sprawiła, że drużyna pokazała, na co ją stać i w późniejszej fazie zawodów, to właśnie umiejętność rozmowy i współpracy sprawiła, że Stal Bowling City Gorzów była niezwykle trudnym przeciwnikiem w każdym meczu. Nie bez powodu przez niemal cały czas utrzymywali się na pierwszej pozycji w tabeli GALPS.

Runda play-off to nowa historia i nowe cele. Walka zaczyna się od początku, jednak wynik każdego meczu będzie niezwykle ważny, a każdy punkt na wagę złota. Jak przed meczem czują się Stalowi siatkarze? – Jesteśmy gotowi i bardzo zmotywowani do walki. Nastawiamy się bardzo bojowo, gdyż w meczu rundy zasadniczej nie zagrało przeciwko nam dwóch bardzo wartościowych zawodników, którzy teraz już wesprą Kozaryn Spedycję w fazie play-off. Mimo że mecze w play-off są rozgrywane na zasadzie do dwóch wygranych meczów, to chcemy dać z siebie wszystko i wygrać obydwa starcia, nie dopuszczając do rozegrania trzeciego – podkreśla Daniel Zieliński, menager Stal Bowling City Gorzów.

Stalowców czeka trudne zadanie zwłaszcza, że od ich ostatniego meczu upłynęło dużo czasu. Nie do końca jest znana ich forma i dyspozycja. Jak może wpłynąć na zawodników taki przestój w grze? – Przerwa w tym przypadku zadziała na naszą korzyść, z uwagi na fakt, iż na koniec rundy zasadniczej zawodników trapiły kontuzje, głównie problemy z barkiem lub plecami. Myślę, że każdy trochę odpoczął, co wpłynie na świeżość w zespole. – podkreśla Zieliński.

Choć „żółto-niebiescy” mieli chwilę oddechu od gry i meczów, to wykorzystali ją jak tylko się dało. Treningi i wspólne spędzanie czasu ma niezwykłą moc, bowiem zawodnicy cały czas się docierają i uczą współpracy. Czy przed play-offami Stalowcy przygotowywali się w specjalny sposób? – Cały czas się zgrywamy i na tym głównie się skupiamy. A jeśli chodzi o przygotowanie, to na treningach było trochę więcej pracy nad blokiem i zagrywką. Chciałbym przekazać kibicom Stali, zarówno tej żużlowej, piłki ręcznej czy futbolowej, że warto zajrzeć na halę 2 LO przy ulicy Przemysłowej i kibicować nam w rundzie play-off, bo to właśnie kibice są 7 zawodnikiem!

Wsparcie kibiców będzie nieocenione, bowiem każdy mecz to święto Stalowej rodziny! Siatkarze potrzebują waszego wsparcia, a z pewnością odwdzięczą się niezwykłymi emocjami i piękną grą. Początek spotkania we wtorek 09.02.2016r. o godzinie 19.50!

Udostępnij