W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji chętni mogli sprawdzić, czy nadają się do gry w dynamicznie rozwijającej się w Polsce dyscyplinie. Poziom umiejętności był zróżnicowany, ale wszyscy kandydaci będą mogli podjąć rękawice i walczyć o miejsce w składzie na rozgrywki. Rekrutów liczną grupą wsparli dotychczasowi zawodnicy, którzy przy okazji potrenowali przed sparingowym spotkaniem z Cougars Szczecin. Mecz odbędzie się już w niedzielę.

 

Rekrutację uważam za udaną. Osoby, które się pojawiły, pozwolą nam skompletować kadrę i dzięki temu rozpoczniemy już najważniejszy etap przygotowań. Przez najbliższe dwa miesiące każdy z zawodników będzie musiał udowodnić swoją wartość. Spośród szerokiej kadry, jaką dysponujemy, wybranych zostanie 40 zawodników, którzy będą reprezentować Stal Gorzów w pierwszym, debiutanckim sezonie w PLFA II – powiedział po rekrutacji Emil Mikuła, trener Stali Gorzów.

 

Dla niektórych nie był to pierwszy kontakt z futbolem amerykańskim i gorąco zachęcają więcej osób. – Nie miałem się co nowego dowiedzieć, bo już trochę trenowałem, ale trening ogólnie fajny. Trochę wymagający, ale wszędzie czegoś wymagają. Zapraszam też innych – przyznał jeden z uczestników sobotniego sprawdzianu.

 

Byli też tacy, którzy pierwszy raz wzięli udział w futbolowym treningu, a zachęcili ich koledzy, gracze Stali. – Na pierwszy raz było całkiem w porządku. Zobaczymy, co będzie dalej. Myślę, że dam radę się zaaklimatyzować. Pojedziemy na mecz sparingowy, potrenujemy z trochę lepszą drużyną i zobaczymy, co z tego będzie. Na pewno trzeba będzie więcej dać z siebie – powiedział Sebastian.

 

Już dzisiaj odbędzie się wspominany wyżej sparing z Cougars Szczecin. Dla Stali Gorzów będzie to pierwszy poważniejszy test, która tym samym na dobre rozpocznie przygotowania do sezonu. Przypomnijmy, że żółto-niebiescy” zagrają w tym roku w seniorskich rozgrywkach PLFA II oraz w dwóch ligach dla juniorów – PLFA J-11 i PLFA J-8.

Udostępnij