GKM Grudziądz po ubiegłym sezonie zanotował spadek z PGE Ekstraligi. Trudna sytuacja Stali Rzeszów spowodowała, że jej start w najlepszej lidze okazał się niemożliwy. Zgodnie z regulaminem PGE Ekstraligii zaproszenie w takiej sytuacji otrzymuje drużyna, która zanotowała po sezonie spadek. Żółto-niebieski zespół z Grudziądza to zaproszenie przyjął, dzięki czemu pojadą kolejny rok w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

W minionym sezonie zespół z Grudziądza dość dobrze spisywał się w czasie zawodów rozgrywanych na własnym torze. Wielokrotnie były to fantastyczne widowiska. Niestety, nie potrafili tej dyspozycji przełożyć na mecze wyjazdowe. Jeśli kolejny sezon w Ekstralidze miałby zostać zakończony bez spadku, drużyna musiała szukać wzmocnień. Zaraz po zakończonym sezonie rozgrywek, pomimo perspektywy jazdy w niższej lidze, GKM przedłużył kontrakty ze swoimi kluczowymi zawodnikami: Krzysztofem Buczkowskim, Artiomem Łagutą, Rafałem Okoniewskim, Tomaszem Gollobem i Danielem Jeleniewskim. Wzmocnieniem dla ubiegłorocznego składu został Peter Ljung. W walce o punkty w najlepszej lidze żużlowej świata wspomagać będzie go rodak – Antonio Lindbaeck – w minionym sezonie broniący barw Lokomotivu Daugavpils. Lindbaeck jest jednym z zawodników XIII Memoriału Edwarda Jancarza, a w nadchodzącym sezonie będzie uczestnikiem cyklu Grand Prix.

Miniony sezon dla drużyny z Grudziądza był nieudany w dużej mierze za sprawą słabych wyników formacji juniorskiej. Nic więc dziwnego, że i w tym aspekcie konieczne były zmiany w zespole. MrGarden GKM Grudziądz zakontraktował nowego młodzieżowca, którym jest Patryk Fajfer, wychowanek Startu Gniezno – Dla mnie poprzedni sezon nie był zbyt udany. Cieszę się, że sezon 2016 już się zbliża. Nie mogę się już doczekać pierwszych treningów na torze – zapowiada nowy młodzieżowiec GKM. Zapytany o to, jak w nadchodzącym sezonie GKM Grudziądz zaprezentuje się w Ekstralidze odpowiada krótko – Myślę, że drużyna zaprezentuje się z jak najlepszej strony.

Fogo Unia Leszno wyraziła zgodę na wypożyczenie Marcina Nowaka, który również zasili formację juniorską GKM. Będzie to ostatni juniorski sezon tego zawodnika. Na koniec okresu transferowego do grudziądzkiego składu dołączył Kevin Woelbert. Ten niemiecki zawodnik podpisał z klubem tzw. kontrakt „warszawski”. Gdy znajdzie klub zainteresowany jego usługami, to zostanie z GKM wypożyczony.

Pierwszy mecz Stali Gorzów z GKM Grudziądz 15. kwietnia. Patryk Fajfer, zapytany o to, jak czuje się na stadionie w Gorzowie, odpowiada – Pojadę na tym torze pierwszy raz. Posłucham wskazówek taty, i myślę, że będzie dobrze.

Seniorzy:
Krzysztof Buczkowski (Polska)
Tomasz Gollob (Polska)
Antonio Lindbaeck (Szwecja)
Peter Ljung (Szwecja)
Artiom Łaguta (Rosja)
Rafał Okoniewski (Polska)
Kevin Woelbert (Niemcy)

Juniorzy:
Mateusz Danielewicz (Polska)
Patryk Fajfer (Polska)
Karol Marszałek (Polska)
Marcin Nowak (Polska)
Mateusz Rujner (Polska)
Mike Trzensiok (Polska)

Trener: Robert Kempiński

Udostępnij