Początek meczu od razu pokazał, że tego dnia kibice, którzy zgromadzili się na trybunach hali przy Szarych Szeregów, obejrzą mecz do jednej bramki. Dwie dobre akcje Macieja Polaka, dobra dyspozycja Mateusza Stupińskiego i Dariusza Śramkiewicza sprawiły, że bramkarz gości – Bartłomiej Żurawski – po 10 minutach musiał aż 10-krotnie wyjmować piłkę ze swojej bramki. Mimo kilku nietrafionych podań Dariusza Zająca i kilku dobrych obron gości, gorzowianie szybko odskoczyli na 10 bramek i spokojnie kontrolowali pierwszą połowę. Ostatnia jej akcja ożywiła nieco publiczność, siedzącą na trybunach, bowiem Mateusz Stupiński, dostawszy piłkę, wyskoczył nad pole bramkowe z zamiarem rzutu na bramkę, jednak dostrzegł Darka Śramkiewicza, będącego na lepszej pozycji i oddał mu piłkę. Ta w ostatniej sekundzie trafiła w bramkę i na przerwę Stal schodziła z wynikiem 22:8.

W drugiej połowie szybko trener Janusz Szopa zaczął wprowadzać zmiany. Na lewym skrzydle pojawił się Darek Zając, zastępując Mateusza Stupińskiego, który i tak był najlepszym strzelcem Stali w tym meczu, a w polu pojawili się Jakub Kubacki, Łukasz Bartnik i Krzysztof Stupiński. Na prawym skrzydle pojawił się Marcin Gałat, który popisał się kilkoma rzutami z dość ostrego kąta. Dobrym przejęciem, straconej przez Kubackiego piłki, popisał się Bartnik, który zanotował bardzo szybki powrót pod bramkę gospodarzy i uniemożliwił rozgranie kontry gościom. Gorzowianie przećwiczyli też nowy wariant obrony z wyłączeniem obrotowego gości. Najwyższy i najlepiej grający w Wybrzeżu, Kacper Reseman, musiał się nieźle natrudzić, by minąć dokładnie kryjącego go Darka Zająca, a ta sztuka udała mu się zaledwie raz. Czterdziestą bramkę po stronie gospodarzy rzucił Łukasz Stefanicki, którego zmotywowała ona do kolejnych celnych rzutów. W bramce, choć nieco słabiej od Nowickiego, cuda wyczyniał Łukasz Szot z kontuzjowanymi dwoma palcami lewej dłoni.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 45:20 i gorzowianie mogą się teraz skupić na przygotowaniu się na spotkanie z drugą drużyną tabeli, GKS-em Żukowo.