Falubaz Zielona Góra to drużyna, o której było głośno w okresie między sezonami. W dużej mierze było to spowodowane sporymi problemami finansowymi klubu, przez które nad drużyną z Winnego Grodu ciążyło widmo bankructwa. Sprawa zadłużenia rozwiązała się pomyślnie dla klubu i w nadchodzącym sezonie możemy być pewni emocji, jakie będą towarzyszyły Lubuskim Derbom.

Kłopoty z budżetem nie były jednak jedynym tematem związanym z zielonogórskim klubem. Drużyna naszych południowych sąsiadów pozyskała nowego trenera. Został nim doświadczony Marek Cieślak. Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy raz, gdy ten trener poprowadzi drużynę Falubazu. W 2011 roku doprowadził zespół z południa naszego województwa do Drużynowego Mistrzostwa Polski.

W wyniku wspomnianych zawirowań finansowych, zielonogórzanie działania na rynku transferowym rozpoczęli bardzo późno. Nie przeszkodziło to jednak działaczom postarać się o interesujący skład. Z zespołem pożegnali się Andreas Jonsson, Grzegorz Walasek i Krzysztof Jabłoński. Ich miejsce zajęli Jason Doyle, Andriej Karpow i Kenni Larsen.

Andriej Karpow w minionym sezonie bronił barw Speedway Wandy Instal. W krakowskim klubie uzyskał średnią biegową na poziomie 1,902. Jason Doyle, który zasilał skład KS Toruń, w roku 2015 mógł pochwalić się średnią 1,802. Startował również w zawodach cyklu Grand Prix, w których uplasował się na piątej pozycji w końcowym rankingu.

Kenni Larsen przez ostatnie dwa lata reprezentował drużynę z Rzeszowa. W sezonie 2014 miał bardzo dobrą średnią biegową – 2,451. Pozwoliło mu to na zajęcie trzeciego miejsca najskuteczniejszych zawodników na zapleczu PGE Ekstraligi. Miniony sezon nie był jednak do końca szczęśliwy. Przez kontuzję Duńczyk wystąpił jedynie w ośmiu spotkaniach. Kontrakt z nową drużyną Larsen podpisał na rok.

Mocnym punktem zielonogórzan będzie Patryk Dudek, który z powodzeniem wrócił po zawieszeniu do startów na koniec minionego sezonu. Młody zawodnik Falubazu będzie jednym z uczestników XIII Memoriału Edwarda Jancarza.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra ma w swojej kadrze również Aleksandra Łoktajewa, który pod koniec lipca po zawieszeniu wróci na tor. Patrząc jednak na skład seniorski drużyny, można spodziewać się, że Rosjanin nie dostanie raczej szansy w meczach PGE Ekstraligi. Oczywiście wszystko zależeć będzie od tego, jaka na koniec lipca będzie sytuacja Falubazu.

Formację młodzieżową dalej zasilać będzie Alex Zgardziński. Rozmowy między zawodnikiem a klubem toczyły się długo, lecz ostatecznie doszło do porozumienia. Drużyna z Zielonej Góry zakłada, że liderem formacji juniorów będzie Krystian Pieszczek. Można spodziewać się rywalizacji pomiędzy Zgardzińskim a Niedźwiedziem. Sebastian Niedźwiedź do tej pory był zawodnikiem Orła Łódź. Miejsca w składzie są dwa, zaś juniorów w Zielonej Górze całkiem sporo.

Pierwsze derby Ziemi Lubuskiej 22 maja. Rewanżowy mecz w Gorzowie 15 sierpnia.

 

Seniorzy:

Adam Chwiałkowski (Polska)

Jason Doyle (Australia)

Patryk Dudek (Polska)

Tomasz Dutka (Polska)

Jarosław Hampel (Polska)

Andriej Karpow (Ukraina)

Kenni Larsen (Dania)

Aleksandr Łoktajew (Rosja)

Piotr Protasiewicz (Polska)

Adam Strzelec (Polska)

Juniorzy:                            

Bartosz Kibała (Polska)

Sebastian Niedźwiedź (Polska)

Damian Pawliczak (Polska)

Krystian Pieszczek (Polska)

Wojciech Pilarski (Polska)

Arkadiusz Potoniec (Polska)

Oskar Potoniec (Polska)

Jakub Zubczyński (Polska)   

Alex Zgardziński (Polska)

Trener: Marek Cieślak

Udostępnij