Przygotowania do meczu z Żukowem trwają już od jakiegoś czasu, choć zawodnicy Stali nie chcą myśleć o tym meczu, jak o najważniejszym w całym sezonie. Podejście jak do każdego meczu ligowego może ich jednak zgubić, bowiem do tej pory tylko ekipa, z którą Stal zmierzy się w sobotę, prezentuje zdecydowanie lepszy poziom piłki ręcznej niż pozostałe 3/4 drużyn II ligi pomorskiej.

 

Żukowo gra dynamiczną i twardą piłkę ręczną. Ich silnym punktem jest zgranie w drużynie i współpraca na parkiecie, z której świetnie zdobywają kolejne bramki. W ataku pozycyjnym grają mądrze, a nie brakuje im też szybkich powrotów i dobrego tempa wznowienia gry po utracie bramki. Ich słabym punktem bywa zaś zbytnia pewność siebie i rozproszenie w końcówce. Już kilkakrotnie trwonili 5-6 bramkową przewagę i urządzali kibicom prawdziwy horror, z którego tylko raz nie wyszli obronną ręką – właśnie w meczu ze Stalą Gorzów.

 

Gorzowianie to młody zespół, który ma już jednak odpowiednie zgranie na boisku. Zawodnicy często rozumieją się bez słów i dostrzegają dobre pozycje kolegów. Wśród 10 najlepszych strzelców ligi mieszczą się Mateusz Stupiński (3. Miejsce 130 bramek) oraz Marek Baraniak (6. Miejsce i 115 bramek), którzy są gorzowskimi strzelcami wyborowymi. Kiedy nie idzie całej drużynie, to często oni biorą na swoje barki ciężar zdobywania bramek. Kiedy jednemu nie idzie, wie, że może liczyć na dobrą dyspozycję drugiego i to pozwala na wprowadzenie spokoju w drużynie i skupienia, które jest im w nadchodzący weekend bardzo potrzebne.

 

W porównaniu do Stali, Żukowo nie ma w pierwszej dziesiątce najlepszych strzelców ligi swojego przedstawiciela. Trzynasty dopiero jest Marek Marciniak ze zdobyczą 91 celnych rzutów. To sprawia, że Stal będzie musiała uważać, by rywale nie wyłączyli gorzowskich najważniejszych snajperów.

 

Czy Stal pokona GKS i pozostanie samodzielnym liderem II ligi? Czy gorzowianie przywiozą do miasta nad Wartą 19. zwycięstwo? Przekonamy się już w sobotę o 19! Wszystkich kibiców, którzy nie mogą pojawić się w hali i obejrzeć spotkania na żywo, zapraszamy na tradycyjną tekstową relację live na fanpage’u Stal Gorzów – piłka ręczna.

 

Udostępnij