Nadchodzący sezon 2016 toruńska drużyna rozpocznie pod nową nazwą – KS Get Well Toruń. Ma to jeszcze bardziej wykorzystać potencjał akcji wspierającej Darcy’ego Warda, czego elementem będzie m.in. napój energetyczny o tej samej nazwie. Jednak nazwa, to tylko jedna ze zmian, jakie zaszły w Toruniu. Zarówno eksperci, jak i kibice, nie mają wątpliwości, że tytuł „króla polowań” okresu transferowego należy się właśnie torunianom.

Największym wzmocnieniem zespołu mają być Greg Hancock i Martin Vaculik. Pierwszy z tych zawodników może jednak przysporzyć sobie i klubowi niemałych problemów. Poza główną umową, poprzedni klub i zawodnik zawarli w minionym roku aneks, w którym Stal Rzeszów zobowiązała się do znalezienia Hancockowi sponsora. Teraz obu stronom grozi kara finansowa, a dodatkowo władze PGE Ekstraligi mogą uniemożliwić Hancockowi start w polskiej lidze w najbliższym sezonie. W 2016 roku barw toruńskiego klubu bronić będą również: Chris Holder, Adrian Miedziński i Kacper Gomólski. Ten skład powinien stanąć do walki o medale, na co liczą także klubowe władze, proponując karnety nie tylko na rundę zasadniczą, ale także na play-offy. Do tak zbudowanego zespołu dołączył również Artur Mroczka,który długo negocjował z Unią Tarnów. Ostatecznie jednak w polskiej lidze będzie reprezentował barwy żółto-biało-niebieskie. Mroczka w sezonie 2015 uzyskał średnią biegową 1,447,co nie jest złym osiągnięciem, jednak szanse na start w składzie ma niewielkie. Dużo bardziej prawdopodobne wydaje się wypożyczenie zawodnika do innego klubu.

Kontrakt warszawski w Toruniu podpisał również Gleb Czugunow – szesnastolatek, wychowanek tego samego klubu, co Emil Sajfutdinow. O tym zawodniku było głośno już w sezonie 2014, gdy zdobył mistrzostwo Rosji w klasie 250cc. Rok temu triumfował w finale Indywidualnych Mistrzostw Rosji U-19. Kontrakt warszawski daje mu szansę na debiut w polskiej lidze. Na kontrakt z klubem w Toruniu na podobnych zasadach zdecydował się również Mathias Schultz. Niemiec w poprzednim sezonie był zawodnikiem Kolejarza Intermarche Rawicz, ale wystąpił w dwóch meczach II-ligowca, w których zdobył łącznie trzynaście punktów. Schultz to dziewiąty zawodnik ubiegłorocznych indywidualnych mistrzostw swojego kraju, w przeszłości zdobywając tytuł dwukrotnie. W polskiej lidze reprezentował także barwy Orła Łódź. Ostatnim zawodnikiem, który związał się z toruńskim klubem, jest Grzegorz Walasek, jeżdżący w minionym sezonie w drużynie Falubaz Zielona Góra. Najbliższy rok spędzi na Motoarenie, związawszy się z KS Get Well Toruń kontraktem warszawskim.

Zmiany dotknęły nie tylko nazwę i skład zawodników Torunia, bowiem nowym trenerem formacji juniorskiej został Robert Kościecha. Do jego obowiązków, prócz prowadzenia młodzieży, należeć będzie również pomoc menedżerowi, Jackowi Gajewskiemu, przy kierowaniu pierwszym zespołem. Mówiąc o trenerze juniorów, nie w sposób nie wspomnieć o samych juniorach, którzy w Toruniu zapowiadają się bardzo obiecująco. Liderem młodzieżowców jest z całą pewnością Paweł Przedpełski. To zawodnik z wielkim potencjałem i można się spodziewać, że w nadchodzącym sezonie będzie na torze bardzo skuteczny. W roku 2015 na Motoarenie uzyskał średnią 2,326 punktu,co jak na juniora jest wynikiem godnym podziwu. Nieco gorzej szło mu w trakcie meczów wyjazdowych, ale nadal był jednym z liderów KS Toruń. Wzmocnieniem dla niego będzie Norbert Krakowiak – nowy junior toruńskiej drużyny. Do jazdy po kontuzji wraca również Dawid Krzyżanowski. Robert Kościecha ma więc z kim pracować, a efekty tej pracy będą cieszyły kibiców „Aniołów” na torze w postaci pięknych wyścigów.

Seniorzy:
Kacper Gomólski (Polska)
Greg Hancock (USA)
Chris Holder (Australia)
Adrian Miedziński (Polska)
Artur Mroczka (Polska)
Mathias Schultz (Niemcy)
Martin Vaculik (Słowacja)
Grzegorz Walasek (Polska)

Juniorzy:
Gleb Czugunow (Rosja)
Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)
Marcin Kościelski (Polska)
Norbert Krakowiak (Polska)
Dawid Krzyżanowski (Polska)
Paweł Przedpełski (Polska)
Tomasz Przywieczerski (Polska)
Patryk Sikora (Polska)
Marcin Turowski (Polska)

Menedżer: Jacek Gajewski
Trener: Robert Kościecha

Udostępnij