Spotkanie zaczęło się tak, jak powinno się zacząć – dobrze opracowany atak pozycyjny Stali dał gorzowianom pierwszą bramkę, a obrona zaraz po nim nie pozwoliła gościom na rzucenie swojej. Niestety, taki stan rzeczy nie utrzymywał się zbyt długo, bowiem po dwóch niecelnych podaniach Mariusza Kłaka to goście wyszli na prowadzenie 1:2. W tym momencie nie zawiedli kibice, którzy głośnym klaskaniem zmotywowali do walki gorzowskich szczypiornistów. Dobre powroty zanotował Marek Baraniak, a świetnym refleksem w bramce popisywał się Krzysztof Nowicki i to spowodowało, że gospodarze sobotniego pojedynku schodzili na przerwę z dwubramkową przewagą.

Druga połowa to rywalizacja na błędy i błyskotliwe zagrania. Kilka potężnych, kilkuminutowych przestojów, podczas których nie padały bramki z żadnej ze stron, niepotrzebne faule, kończące się dwuminutowymi karami dla Macieja Polaka czy Piotra Książkiewicza – to spowodowało, że z czterobramkowej przewagi, wywalczonej na początku drugiej połowy, goście doszli Stal na jedną bramkę. Taki tok wydarzeń sprawił, że młodzież z Gdańska „poczuła krew” i być może było to jedną z przyczyn ich ostatecznej porażki. Z pewnością w garść wzięli się gorzowscy atakujący – dobrze na kole radził sobie Robert Góral, a sprawnie rywali mijał kapitan Stali. Wzmocnienie obrony i tym samym pomoc wyczyniającemu cuda w bramce Nowickiemu sprawiła, że goście podeszli do końcówki zdecydowanie zbyt emocjonalnie i popełnili kilka istotnych błędów, za które byli wykluczani i karani stratą piłki.

Ostatnia akcja meczu, ustalona na 21 sekund przed końcem przez trenera Janusza Szopę, była prawdziwą kwintesencją piłki ręcznej na najwyższym poziomie. Najpierw Darek Zając i Piotr Książkiewicz skupili na sobie obronę gości, a następnie Zając podał piłkę do wyskakującego ze skrzydła Mateusza Stupińskiego. Ten, widząc czystą pozycję Darka Śramkiewicza, podał w locie piłkę właśnie do zawodnika z szóstką na koszulce. Śramkiewicz złapał ją i od razu oddał rzut, umieszczając piłkę w siatce zupełnie zdezorientowanego bramkarza gości na dwie sekundy przed końcem spotkania.

Uradowani kibice byli tego wieczoru świadkami wspaniałej piłki ręcznej, za którą jeszcze na 10 minut po zakończeniu spotkania, dziękowali żółto-niebieskim brawami i przybijaniem piątek.