Można powiedzieć, że Unia Tarnów od kilku sezonów osłabia swój skład. Bez wątpienia wpływ na to mają finanse klubu. Nie znaczy to jednak, że Jaskółki będą na straconej pozycji. Po minionym sezonie ze składu odeszli Artur Mroczka, Martin Vaculik, Ernest Koza i Damian Dąbrowski. Najbardziej odczuwalny będzie brak w składzie Vaculika, który będąc jednym z czołowych zawodników PGE Ekstraligi był zdecydowanym liderem tarnowskiej Unii.

Przed sezonem 2016 do tarnowskiego zespołu dołączyli: Mikkel Michelsen, doskonale znany kibicom Stali Gorzów Piotr Świderski oraz obiecujący młodzieżowiec Krystian Rempała. Pomimo słabszych wyników osiąganych przez tych zawodników od Martina Vaculika, na korzyść przemawiać może doświadczenie i wyrównany zespół. Janusz Kołodziej jest jednym z zawodników, którzy kolejny rok będą bronić barw Unii Tarnów. Oprócz niego w drużynie pozostał Leon Madsen i Kenneth Bjerre.

W składzie Jaskółek w Tarnowa znajdują się również Eryk Budzyń oraz Michał Nowiński, którzy mają zostać wypożyczeni do Wandy Kraków. Do składu nie został zgłoszony przez Unię Dawid Matura.

Nowym wzmocnieniem dla juniorskiej formacji ma być Krystian Rempała. Z tym 18-letnim zawodnikiem, który w sezonie 2015 bronił barw Stali Rzeszów, wiązane są spore oczekiwania. Rempała ma być liderem młodzieżowej formacji. Jednak juniorzy Unii to nie tylko Krystian Rempała. W składzie drużyny Pawła Barana i Mirosława Cierniaka są jeszcze Patryk Rolnicki, Arkadiusz Madej i Kacper Konieczny. Postawa młodzieżowców może okazać się kluczowa i to od ich wyników w dużej mierze zależeć będą losy Unii Tarnów w sezonie 2016. Dobrze spasowani juniorzy mogą być groźni na swoim trudnym dla gości torze nawet dla teoretycznie mocniejszych juniorów PGE Ekstraligii.

 

Krystian Rempała w rozmowie z portalem stalgorzow.pl :

Sezon 2016 coraz bliżej. Czujesz się do niego dobrze przygotowany? Jakie masz osobiste założenia i plany?

Sezon 2016 zbliża się wielkimi krokami. Moje przygotowania wchodzą w ostateczną fazę. Mój team wciąż pracuję nad sprzętem, zaś ja z kolegami z Unii Tarnów przygotowuję się kondycyjnie. Pracuję według sprawdzonego planu Unii Tarnów pod okiem Pawła Barana. Ciężko pracowałem od grudnia, więc jestem dobrze przygotowany. Chcę przed pierwszymi sparingami odbyć trzy/cztery treningi, aby oswoić się ze sprzętem. Jeśli chodzi o moje plany, to plan jest jeden. Dobrze punktować i godnie bronić barw Unii Tarnów.

Unia Tarnów miniony sezon zakończyła z brązowym medalem. W tym roku celujecie w najwyższe miejsce na podium, czy liczyć się będzie każdy mecz i ostatecznie najlepszy możliwy wynik beż specjalnych założeń?

Żużel to sport, a zawody ligowe to jazda drużynowa. Wszystko może się wydarzyć.  W poprzednim sezonie wszyscy zawodnicy Unii Tarnów dobrze punktowali. Teraz to wróżenie z fusów. Musimy poczekać na sezon. Myślę, że po trzech kolejkach PGE Ekstraligi będziemy wiedzieć więcej. Na pewno jakaś drużyna pojedzie powyżej oczekiwać, a któraś poniżej. Musimy mieć także szczęście, gdyż muszą nas omijać kontuzje. Wierzę, że tarnowski tor wciąż będzie zagadką dla zawodników gości.  Ja ze swojej strony zrobię wszystko, aby być solidnym filarem Unii Tarnów.

Nowy sezon – nowy klub. Jak oceniasz zmianę drużyny, w której będziesz startował?

W Tarnowie czuję się dobrze, w końcu to moje miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj chodzę do szkoły i tutaj mam znajomych. Dla mnie nie tylko ze względów logistycznych jazda w Tarnowie jest wygodna. Unia Tarnów ma świetnego Głównego Partnera – Grupę Azoty, która wiele pomaga. Jestem także objęty  Programem Grupa Azoty START. Dzięki wsparciu Grupy będę dobrze przygotowany do jazdy w sezonie 2016. Czuję, że jestem w odpowiednim miejscu. Jak na razie nie mogę powiedzieć złego słowa! Wierzę, że współpraca będzie miała wciąż taki charakter.

I ostatnie pytanie – Jak czujesz się na torze w Gorzowie?

Nie miałem wiele okazji startować na gorzowskim torze. Ten tor ma ciekawą geometrię, ale po jazdach w Danii jest mi lżej.  Mecz ligowy w Gorzowie Unia Tarnów jedzie końcem czerwca – wówczas będę więcej wiedział (śmiech).

 

Seniorzy:

Kenneth Bjerre (Dania)

Janusz Kołodziej (Polska)

Leon Madsen (Dania)

Mikkel Michelsen (Dania)

Piotr Świderski (Polska)

Juniorzy:

Kacper Konieczny (Polska)

Arkadiusz Madej (Polska)

Krystian Rempała (Polska)

Patryk Rolnicki (Polska)

Eryk Budzyń (Polska)

Michał Nowiński (Polska)

Trenerzy: Paweł Baran i Mirosław Cierniak

Udostępnij