Każda drużyna przed nowym sezonem dokonuje zmian w składzie. Nie inaczej było u wicemistrza Polski. Podopieczni Piotra Barona przed nadchodącymi rozgrywkami stracili ze składu Michaela Jensena i Nikolaja Buska Jakobsena. Barw Wrocławskiego klubu bronić będą nowi zawodnicy: Szymon Woźniak, Nick Morris, Sebastian Ułamek oraz Mateusz Szczepaniak. Zmiany te poszerzyły kadrę zawodników Sparty. Czy przełoży się to na wynik w PGE Ekstralidze?
Nick Morris podpisał dwuletni kontrakt. To szansa dla tego zawodnika na debiut w PGE Ekstralidze. Ubiegły rok był dla niego przełomowy. Zaliczył bardzo udany debiut w reprezentacji Australii w Drużynowym Pucharze Świata. Będzie również ubiegał się o start w cyklu Grand Prix 2017.
Szymon Woźniak w minionym sezonie reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz. W trzynastu spotkaniach uzyskał średnią biegową 2,057. Taki wynik pozwolił zająć mu dziewiąte miejsce w klasyfikacji zawodników Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ten sezon może okazać się przełomowy w karierze Szymona Woźniaka, zaś starty w Ekstralidze będą dla niego szansą na lepsze rezultaty.
Betard Sparta Wrocław zdecydowała się podpisać kontrakt warszawski z Sebastianem Ułamkiem. Dużo mówiło się o kontrakcie Ułamka w ROW-em Rybnik. Beniaminek Ekstraligi postawił jednak na innych zawodników, a Sebastian Ułamek zdecydował się na umowę z drużyną z Wrocławia. Brak zainteresowania tym zawodnikiem może być jednak zaskakujący, ponieważ ma on za sobą bardzo udany sezon w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W dwunastu meczach dla ROW-u uzyskał średnią 2,257 punktów.
W podobnej sytuacji znalazł się Mateusz Szczepaniak, który tak jak Sebastian Ułamek związał się z wrocławskim klubem kontraktem warszawskim. Obaj zawodnicy będą wykorzystywać okres przedsezonowy, by przekonać do siebie nowych pracodawców. Szczepaniak nowego klubu szukać musiał przez problemy finansowe, z którymi zmaga się ŻKS Ostrovia.
Przypomnijmy, że Betard Sparta Wrocław w nadchodzącym sezonie będzie jeździć na torze w Poznaniu. Maksym Drabik nie postrzega tego jako słabą stronę drużyny: Na pewno będziemy pracować, żeby tor stał się naszym atutem. Dopasujemy się do niego i będziemy dążyć do tego, by mieć atut własnego toru – zapowiada reprezentant wrocławskiej Sparty. Jak zaś miniony sezon podsumowuje lider formacji młodzieżowej wrocławskiej drużyny? – Sezon nie był zły. Wiem, co chcę osiągnąć i do tego będę dążył w nadchodzącym sezonie.
Pierwszy mecz Stali Gorzów ze Spartą Wrocław pierwszego maja. Rewanż w Gorzowie ostatniego dnia lipca.
 
Seniorzy:
Maciej Janowski (Polska)
Tomasz Jędrzejak (Polska)
Vaclav Milik (Czechy)
Nick Morris (Australia)
Mateusz Szczepaniak (Polska)
Sebastian Ułamek (Polska)
Tai Woffinden (Wielka Brytania)
Szymon Woźniak (Polska)
 
Juniorzy:
Maksym Drabik (Polska)
Damian Dróżdż (Polska)
Adrian Gała (Polska)
Jarosław Krzywosz (Polska)
Przemysław Liszka (Polska)
Trener: Piotr Baron
Udostępnij