Złoty Medalista Drużynowych Mistrzostw Polski 2015 przed nowym sezonem dokonał kilku zmian w swoim składzie. Najbardziej istotną i znaczącą przed rozpoczęciem startów, jest pozyskanie Petera Kildemanda. Duńczyk w minionym sezonie bronił barw Stali Rzeszów. Ten 26-letni zawodnik w podkarpackim zespole uzyskał średnią 2,000, co dało mu piętnaste miejsce w rankingu PGE Ekstraligi. Unia Leszno nie była jedynym zainteresowanym Kildemandem zespołem, jednak to właśnie z Bykami ostatecznie doszło do porozumienia. Peter Kildemand jest jednym z zawodników biorących udział w tegorocznym Memoriale Edwarda Jancarza.

W drużynie z Leszna ma swoje miejsce również drugi Duńczyk – Nicki Pedersen, który barw Fogo Unii broni od 2014 roku. Z obcokrajowców w zespole Byków kontrakt posiada także Emil Sayfudinov. Rosjanin będzie jednym z zawodników, którego zobaczymy w Gorzowie w czasie XIII Memoriału Edwarda Jancarza.

Drużyna leszczyński spore nadzieje wiąże z Wiktorem Trofimovem. Ten szesnastolatek z Ukrainy jest synem wielokrotnego reprezentanta byłego Związku Radzieckiego, Władimira Trofimova. Podstaw żużlowego fachu uczył się pod okiem trenera Fogo Unii, Romana Jankowskiego. Na dzień dzisiejszy zawodnik posiada ukraińską licencję, która pozwala mu brać udział w indywidualnych zawodach. Najważniejsze dla Trofimova jest teraz otrzymanie polskiego obywatelstwa, co umożliwi mu starty w Speedway Wandzie Instal w roli juniora.

Seniorski trzon zespołu Fogo Unii Leszno, tak jak w sezonie 2015, tworzyć będą również Polacy: Tobiasz Musielak, Piotr Pawlicki (pierwszy raz w gronie seniorów) i Grzegorz Zengota, który ma za sobą bardzo udany sezon. Piotr Pawlicki przez długi czas nie mógł dojść do porozumienia z klubem, a jego starty w Lesznie stały pod znakiem zapytania. Ostatecznie doszło do porozumienia stron i młodszy z braci Pawlickich będzie dalej jeździć na stadionie im. Alfreda Smoczyka. W nadchodzącym sezonie Damian Baliński został wypożyczony z Unii Leszno do ROW-u Rybnik.

Przed nadchodzącym sezonem szeregi zespołu leszczyńskich Byków opuścili Tomas Jonasson, który teraz jeździć będzie w Częstochowie, oraz Przemek Pawlicki, który po kilku latach przerwy wraca nad Wartę bronić barw Stali Gorzów.

Pierwszy mecz Stali Gorzów z Unią Leszno 8 kwietnia na stadionie przy ul. Strzeleckiej. Meczem tym zainaugurowane zostaną zmagania w PGE Ekstralidze. Rewanż w Gorzowie 5 czerwca.

Seniorzy:
Peter Kildemand (Dania)
Tobiasz Musielak (Polska)
Piotr Pawlicki (Polska)
Nicki Pedersen (Dania)
Emil Sajfutdinow (Rosja)
Wiktor Trofimow (Ukraina)
Grzegorz Zengota (Polska)

Juniorzy:
Daniel Kaczmarek (Polska)
Dominik Kubera (Polska)
Marek Lutowicz (Polska)
Bartosz Smektała (Polska)

Menedżer: Adam Skórnicki

Udostępnij