Po siedmiu latach nastąpi reaktywacja imprezy zapoczątkowanej w 1992 roku, by upamiętnić tragicznie zmarłego Edwarda Jancarza – żużlowca, trenera Stali Gorzów oraz medalistę mistrzostw świata. Memoriał był organizowany z przerwami w latach 1995, 2000, 2002-2004, 2006, jednak zawsze cieszył się powszechnym zainteresowaniem. Pierwszym zwycięzcą tego turnieju był Hans Nielsen. Tylko raz w historii memoriału udało się triumfować Polakowi, a był nim Tomasz Gollob, który wygrywał dwukrotnie w latach 1998-1999. W ostatnim z nich zwyciężyli Rune Holta oraz Thomas Jonasson.

W Gorzowie zapowiada się ściganie na bardzo wysokim poziomie. Będzie to ostatnia możliwość sprawdzenia się przed pierwszą kolejką zmagań o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. W obsadzie memoriału zobaczymy, prócz siedmiu zawodników gospodarzy, takie gwiazdy, jak: Emil Sajfutdinow, Peter Kildemand czy Antonio Lindbaeck.

Zawodnicy Stali, biorący udział w turnieju, jak na razie odznaczają się dobrą postawą w różnego typu żużlowych imprezach.  Krzysztof Kasprzak, Niels Kristian Iversen wraz z Matejem Zagarem świetnie spisują się w lidze angielskiej. Warto wspomnieć, że w czwartkowe popołudnie wcześniej wspomniany „KK” oraz Przemek Pawlicki wygrali eliminacje Złotego Kasku. Natomiast Bartosz Zmarzlik oraz Tomasz Gapiński i Adrian Cyfer pokazali się z dobrej strony na treningu z Elit Vetlandą. Do tego trzeba mieć na uwadze, że gospodarze mają atut własnego toru i każdy z nich może okazać się zwycięzcą.

Wśród zawodników przyjezdnych będziemy gościć czołowe postacie światowego speedwaya, które nieraz pokazały widowiskową jazdę na gorzowskim owalu. Tutaj każdy może sporo namieszać, zapewniając przy tym kibicom spore emocje. Warto zauważyć, że każdy z gości notuje do tej pory dość pozytywne wyniki. Antonio Lindbaeck, jak i Emil Sayfutdinow zainaugurowali sezon 2016 zadowalającą postawą na turnieju par w niemieckim Wittstocku. Patryk Dudek dobrze pojechał w eliminacjach do Złotego Kasku, gdzie zajął drugie miejsce. Na naszym torze dobrze spisuje się Peter Kildemand, udowodnił to podczas ubiegłorocznego meczu na „Jancarzu” z rzeszowską Stalą oraz gorzowskiej rundy Grand Prix. Paweł Przedpełski rozpoczął ściganie optymistycznym akcentem, spisując się dobrze w treningach puktowanych. Kolejni młodzi zawodnicy – Piotr Pawlicki oraz Maksym Drabik podobnie, jak ich starsi koledzy mają za sobą dobre występy na „Jancarzu”. 

Z pewnością intrygujące jest, kto z tej stawki okaże się najlepszy, w jaki sposób przepracował zimę. Będzie to o tyle ciekawe, że żużlowcy u progu sezonu jeżdżą różnie, jedni słabiej, drudzy wręcz przeciwnie. Jednak wszystko zależy od dopasowania się do toru i odrobiny szczęścia.

Lista startowa

1.Peter Kildemand (Fogo Unia Leszno)
2.Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno)
3.Martin Vaculik (Get Well Toruń)
4. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
5. Matej Zagar (Stal Gorzów)
6. Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów)
7. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów)
8. Adrian Cyfer (Stal Gorzów)
9. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)
10. Antonio Lindbaeck (MRGARDEN GKM Grudziądz)
11. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno)
12. Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
13. Michael Jepsen Jensen (Stal Gorzów)
14. Niels Kristian Iversen (Stal Gorzów)
15. Tomasz Gapiński (Stal Gorzów)
16. Paweł Przedpełski (Get Well Toruń)
17. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)
18. Kamil Nowacki (Stal Gorzów)

Początek zawodów: 03.04.2016r. godz. 18:30

Początek transmisji o godz. 18:00 na kanale nSport.

Bilety:

Bilet normalny – 25zł

Bilet ulgowy – 20zł

Bilet karnetowicz – 15zł

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom, do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Udostępnij