Mecz w Bydgoszczy odbył się w dość niecodziennych warunkach, bowiem w przerwie turnieju koszykówki tamtejszych juniorek. Przez długi czas przed meczem gospodarze obawiali się, że w spotkaniu nie zagra żaden bramkarz, jednak na 20 minut przed godziną rozpoczęcia spotkania, dwóch goalkeeperów dojechało i zdążyło rozgrzać się z całą drużyną. Mecz rozpoczęli gorzowianie i po zaledwie 30 sekundach zdobyli pierwszą bramkę. Tak łatwy początek zupełnie nie miał się do gry gospodarzy pojedynku w obronie, którą trzymali dość wysoko i nie dawali zbyt wielu szans żółto-niebieskim na grę wyćwiczonych akcji i podań do kołowego. To jednak nie przeszkodziło gościom, bowiem z drugiej linii wspaniale rzucał bramki Dariusz Śramkiewicz, a grę z ataku pozycyjnego świetnie rozprowadzał Piotr Książkiewicz. Dużo bramek wpadło również z kontr, w których brylował Mateusz Stupiński, blokowany nieustannie na swojej pozycji i niemający okazji ku temu, by rzucać bramki ze skrzydła. Taka gra i dużo przejęć piłek oraz dobrej obrony, sprawiła, że goście schodzili na przerwę z dziewięciobramkową przewagą.

 

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego przejęcia, rzutu Macieja Polaka i doskonałej kontry Stupińskiego. Gorzowianie doszli nawet do jedenastobramkowej przewagi, do której dołożył się świetnie powracający po kontuzji Marcin Gałat, jednak późniejsze zmiany i nie do końca dobrze przygotowane rzuty, sprawiły, że bydgoszczanie zwietrzyli szansę kontrataku i odrobienia strat. Mimo wspaniałej obrony Łukasza Szota, który zastąpił nie gorzej dysponowanego Krzysztofa Nowickiego, studenci z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego doszli Stal na pięć bramek. Na szczęście wtedy gorzowianie znów zaczęli grać lepiej w obronie i mecz ostatecznie skończył się sześciobramkową przewagą przyjezdnych.

 

Wyniki:

AZS UKW Bydgoszcz: 23 (8)

Wojciechowski, Ziółkowski, – Gornowicz 8, Kowalczyk 6, Kłos 5, Jaszyk 3, Baczkowski 1, Paradowski, Łyszczarz,

Trener: Andrzej Kaczorowski

Kartki: Łyszczarz

Kary: –

Karne: 1/3

 

Stal Gorzów: 29 (17)

Nowicki, Szot – Baraniak 6, Śramkiewicz 5, Stupiński M. 5, Kłak 3, Polak 3, Gałat 3, Kminikowski 2, Książkiewicz 2, Góral, Kubacki, Stefanicki, Chudy, Stasiak, Stupiński K.

Trener: Janusz Szopa

Kierownik drużyny: Krzysztof Ziomkowski

Fizjoterapeuta: Patryk Komarnicki

Kartki: Książkiewicz

Kary: Stupiński M. (2), Książkiewicz, Kłak, Polak

Karne: 2/2

 

Sędziowie: Arkadiusz Kaniecki, Mateusz Sarnowski

 

Udostępnij