Stalowcy mają za sobą niezwykle długą przerwę, bowiem ostatni raz w ligowych rozgrywkach na boisku spotkali się w marcu. Drobne zawirowania spowodowały, że nie odbył się planowany na początek kwietnia finał między tymi drużynami. Stal Bowling City Gorzów i fajnemeble.pl cały sezon sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli, a jedyna przegrana w rundzie zasadniczej właśnie z wtorkowym rywalem, kosztowała żółto-niebieskich utratę fotela lidera i awans do finału z drugiego miejsca. To jednak nie przeszkodziło Stalowcom, a wręcz przeciwnie, stało się motywacją do doskonalenia i kolejnych zwycięstw.

 

Żółto-niebiescy wiedzą, że odpowiednie przygotowanie do tego meczu jest bardzo ważne. Wolne od gry zawodnicy wykorzystali także na regenerację sił i doleczenie trapiących ich kontuzji – Jakichś specjalnych przygotowań do tego meczu nie było. Spotkaliśmy się dwa razy, żeby poćwiczyć zagrywkę i przyjęcie, ale przede wszystkim, aby mieć kontakt z piłką. W sobotę pojechaliśmy na Memoriał Pawła Dziekanowskiego do Drezdenka, który wygraliśmy, więc nasza postawa przed tym finałem może napawać optymizmem – wyjaśnił rozgrywający Stal Bowling City Gorzów, Marcin Kuryś.

 

Stalowi siatkarze podkreślają, że przyjdzie im się zmierzyć z bardzo wymagającym rywalem i starają się przygotowywać do spotkania, biorąc pod uwagę wiele aspektów – fajnemeble.pl to świetny zespół, co pokazała runda zasadnicza, którą skończyli na pierwszym miejscu. Mają piekielnie wymagającą zagrywkę, która odrzuca przeciwnika od siatki oraz skutecznie grają w ataku. Jeżeli wystąpią w pełnym składzie, będzie to bardzo trudny mecz. Myślę, że musimy skupić się przede wszystkim na dobrym przyjęciu i utrudnić naszą zagrywkę do maksimum. To jest nasz pierwszy finał w tym składzie. Z drugiej strony siatki będzie drużyna, która już cztery razy wygrywała tę ligę, ale staramy się nie nakładać na siebie zbyt dużej presji. Chcemy zagrać tak jak w sobotę, na luzie, ale w pełni skupieni – dodaje Kuryś.

 

W meczu na wagę złota niesłychanie ważną rolę odgrywa wsparcie kibiców, którzy już nie raz nieśli Stalowców do zwycięstwa – Chciałbym zaprosić wszystkich miłośników siatkówki i Stali Gorzów na ten pojedynek. Gwarantujemy duże emocje i kawał naprawdę dobrej siatkówki – zaznacza Marcin Kuryś.

 

Ostatni mecz Stal Bowling City Gorzów w sezonie 2015/2016 rozpocznie się we wtorek 26.04.2016r. o godzinie 19.50, zapraszamy!

 

Udostępnij