Patryk Rodzik to były gracz Cougars Szczecin, z którymi gorzowska ekipa żyje w dobrych relacjach. Nowy zawodnik Stali swoją przygodę z futbolem amerykańskim rozpoczął w 2010 roku. Sporo czasu spędził na boiskach PLFA I i PLFA II. 22-latek z sześcioletnim stażem w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego ma być wsparciem linii defensywnej na pozycji Defensive Tackle (DT) lub Nose Tackle (NT). Wszystko zależeć będzie od formacji, jaka zostanie zastosowana. Jego głównym zadaniem, wraz z pozostałymi graczami linii defensywnej, będzie powstrzymywanie rywali w ich akcjach biegowych przez środek, a w miarę możliwości zatrzymanie rozgrywającego.

Bardzo cieszymy się na grę Patryka w naszej drużynie. Futbol to gra, w której zdobyte na boisku doświadczenie często przesądza o wynikach spotkań. Patryk ma za sobą wiele lat gry na boiskach PLFA I i PLFA II. To kolejne potężne wzmocnienie dla naszej defensywy, która powinna prezentować naprawdę wysoki poziom – przekonuje trener Stali Gorzów, Emil Mikuła.

Sam zainteresowany cieszy się z dołączenia do drużyny żółto-niebieskich”, z którymi ma nadzieję wiele osiągnąć. – W Cougars wydarzyły się pewne sytuacje, które spowodowały, że podjąłem decyzję o odejściu z drużyny. Dostałem parę propozycji z innych drużyn, ale w pewnych nie chcę grać z osobistych powodów, a inne są za daleko od Szczecina. Stal, w mojej ocenie, zaproponowała mi bardzo dobre warunki, mimo że przechodzę do drużyny, która gra w lidze niżej niż moja poprzednia. Mam nadzieję się rozwinąć, pograć z nowymi zawodnikami i zobaczyć, jak to wygląda w innym zespole. Indywidualnie chcę dać z siebie jak najwięcej, rozegrać ten sezon jak najlepiej i pograć w futbol w drużynie, która daje mi warunki lepsze niż miałem do tej pory. Jako Stal możemy dużo osiągnąć. Po rozmowach z trenerem Emilem uważam, że ta drużyna idzie w naprawdę dobrym kierunku. Czy gram w pierwszoligowej czy drugoligowej drużynie, to cel jest zawsze ten sam – mistrzostwo. Druga liga jest naprawdę na dobrym poziomie i między PLFA II a PLFA I jest na pewno mniejszy przeskok niż między pierwszą ligą a TopLigą. Jestem pewny że to będzie dobry sezon – przyznał nowy DT gorzowskiej Stali.

Jak zapowiada szkoleniowiec ekipy z Gorzowa, to jeszcze nie koniec i wkrótce powinny pojawić się kolejne nowe twarze. – Cały czas prowadzimy rozmowy, które powinny zakończyć się kolejnymi wzmocnieniami – powiedział Mikuła.

Przypomnijmy, że debiut seniorskiego zespół Stali Gorzów w jedenastoosobowym futbolu zaplanowano na 19 czerwca. Na inaugurację PLFA II zmierzymy się przed własną publicznością w derbowym pojedynku z Dragons Zielona Góra.

Udostępnij