Popularny Rosiu” od samego początku związany był z gorzowskim futbolem amerykańskim. Grający na pozycji linebackera zawodnik był filarem obrony w zespole z Gorzowa. Był jednym z ojców sukcesu, jakim był wspaniały bilans Stali Gorzów w dwóch sezonach PLFA 8, który przyczynił się do dwóch wicemistrzostw Polski w kategorii „ósemek”.

Życie prywatne i dbałość o zdrowie nie pozwoliły jednak Pawłowi Rosiakowi kontynuować kariery w gorzowskiej drużynie w tej wymagającej i kolizyjnej grze, jaką jest futbol amerykański.

Bardzo nam przykro z powodu tej decyzji, ale takie są koleje losu. Żałujemy, że Paweł nie będzie już z nami grał, ale nie poddamy się i choćby dla niego zrobimy dobry wynik – powiedział nam Piotr Czerniejewski, menedżer Stali Gorzów.

 

Dziękujemy Pawłowi za grę w naszym zespole, żelazną defensywę, wszystkie tackle i jego wkład w wicemistrzostwa PLFA 8 oraz życzymy powodzenia w życiu prywatnym.

 

Przypomnijmy, że „żółto-niebiescy” zadebiutują w tym roku w rozgrywkach jedenastoosobowych, grając na trzecim szczeblu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego – PLFA II. Już w najbliższy weekend zaczynają się ostatnie przygotowania przed startującym 19 czerwca sezonem. Wtedy to zmierzymy się na własnym stadionie z Dragons Zielona Góra.

Udostępnij