Kibicom i sympatykom czarnego sportu przed rundą Grand Prix w Warszawie może towarzyszyć pewien niepokój. Wszystko to spowodowane fatalnymi warunkami, jakie na Stadionie Narodowy były w ubiegłym roku. Zawody zostały przerwane po 12 biegach z powodu problemów z torem oraz kłopotów z maszyną taśmy startowej. Po tych wydarzeniach, firma odpowiedzialna za stworzenie toru, wyciągnęła gorzką naukę i teraz, jak zapewniają, wszystko odbyć się ma bez najmniejszych problemów.

 

Długość toru na Stadionie Narodowym wynosi 275,5 m. (271,93 m. w roku ubiegłym). Tor jest również szerszy na łukach, niż w czasie zawodów w roku 2015. Poprawiona geometria zdecydowanie wpłynie na walkę przy bandzie i ataki przy krawężniku, gwarantując żużlowe widowisko.  W ubiegłym roku najlepszy czas w Warszawie uzyskał Matej Zagar: 55,09s. O stan nawierzchni i przygotowanie toru można być w tym roku spokojnym. Korzystne warunki pogodowe sprzyjały pracom w Warszawie. Tor został usypany wcześniej i dokładnie przetestowany. Nie powinno być więc żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. W zawodach cyklu Gran Prix jeździ obecnie trzech zawodników Stali Gorzów: Bartosz Zmarzlik, Niels Kristian Iversen i Matej Zagar. Ten ostatni triumfował w stolicy Polski w ubiegłym roku, a jego coraz lepsza forma w obecnym sezonie świadczy o tym, że jest gotowy powtórzyć swój sukces. Doskonała dyspozycja Bartosza Zmarzlika, który jest obecnie liderem wśród zawodników PGE Ekstraligi, oraz dobry występ juniora gorzowskiej drużyny podczas pierwszej rundy Grand Prix w Słowenii, zdaje się zapewnić wielkie emocje kibicom Stali Gorzów jak i wszystkim Polakom zgromadzonym na Stadionie Narodowym w Warszawie i przed telewizorami.

 

W tym roku w cyklu GP udział biorą:
#108 Tai Woffinden
#45 Greg Hancock
#3 Nicki Pedersen
#88 Niels-Kristian Iversen
#69 Jason Doyle
#55 Matej Zagar
#71 Maciej Janowski
#23 Chris Holder
#25 Peter Kildemand
#100 Andreas Jonsson
#37 Chris Harris
#33 Jarosław Hampel
#95 Bartosz Zmarzlik
#777 Piotr Pawlicki
#85 Antonio Lindback

Jarosław Hampel z uwagi na stan zdrowia w Warszawie nie wystąpi. Dziką Kartę na te zawody otrzymał Patryk Dudek. W roli zawodników rezerwowych zobaczymy Maksyma Drabika i Pawła Przedpełskiego. Sędzią spotkania będzie Krister Gardell. Początek Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie 14 maja o godzinie 21:00.

Udostępnij