Awans do finału IMP, który odbędzie się 3 lipca w Lesznie, uzyskało sześciu zawodników oraz jeden rezerwowy.
Zawody na torze w Rawiczu padły łupem Patryka Dudka. Pawlicki i „Duzers” zanotowali przy swoich nazwiskach 13 punktów, ale Dudek wygrał bezpośredni pojedynek z kapitanem gorzowskiej Stali. Dodatkowo na podium znalazł się również Tomasz Jędrzejak.
Warto zaznaczyć, że stali zawodnicy cyklu Grand Prix mają zapewniony udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski, w tym młodzieżowiec Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik.
Punktacja indywidualna:
- Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 13 (3,3,3,1,3)
- Przemysław Pawlicki (Stal Gorzów) – 13 (3,3,2,3,2)
- Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) – 12 (1,3,3,2,3)
- Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) – 11 (3,1,3,3,1)
- Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) – 10 (0,2,2,3,3)
- Kacper Gomólski (Get Well Toruń) – 9 (2,2,0,2,3)
—–
- Daniel Jeleniewski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) – 8 (2,0,2,2,2)
—–
- Dawid Lampart (Stal Rzeszów) – 7 (3,0,1,2,1)
- Artur Mroczka (Get Well Toruń) – 6 (0,2,3,1,d)
- Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) – 6 (1,1,1,3,t)
- Rafał Okoniewski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 5 (2,3,0,0,-)
- Tomasz Gapiński (Orzeł Łódź) – 4 (0,0,1,1,2)
- Rafał Trojanowski (Eko-Dir Włókniarz Częstochowa) – 4 (0,1,2,0,1)
- Mateusz Szczepaniak (Speedway Wanda Instal Kraków) – 4 (2,1,u,1,0)
- Piotr Świderski (Unia Tarnów) – 3 (1,2,t,d,w)
- Ernest Koza (KSM Krosno) – 2 (0,2)
- Krzysztof Jabłoński (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 2 (1,1,w,0)
- Damian Baliński (ROW Rybnik) – 1 (t,0,1,w,-)
Bieg po biegu:
- Musielak, Gomólski, Świderski, Gapiński
- Pawlicki, Okoniewski, Woźniak, Kołodziej
- Dudek, Szczepaniak, Jędrzejak, Mroczka
- Lampart, Jeleniewski, Jabłoński, Trojanowski
- Pawlicki, Mroczka, Trojanowski, Gapiński
- Okoniewski, Gomólski, Szczepaniak, Baliński
- Dudek, Świderski, Woźniak, Lampart
- Jędrzejak, Kołodziej, Musielak, Jeleniewski
- Dudek, Jeleniewski, Gapiński, Okoniewski
- Jędrzejak, Pawlicki, Lampart, Gomólski
- Mroczka, Kołodziej, Baliński, Koza
- Musielak, Trojanowski, Woźniak, Szczepaniak (u/3)
- Woźniak, Jędrzejak, Gapiński, Baliński (w/su)
- Kołodziej, Gomólski, Dudek, Trojanowski
- Pawlicki, Jeleniewski, Szczepaniak, Świderski (d/4)
- Musielak, Lampart, Mroczka, Okoniewski
- Kołodziej, Gapiński, Lampart, Szczepaniak
- Gomólski, Jeleniewski, Jabłoński, Mroczka (d/4)
- Jędrzejak, Koza, Trojanowski, Jabłoński (w/2min.)
- Dudek, Pawlicki, Musielak, Jabłoński
Wyniki za: SportoweFakty.wp.pl
„