Spotkania derbowe od wielu lat w Lubuskiem mają dodatkowy smaczek zarówno dzięki wspaniałemu poziomowi drużyn z dwóch największych miast w województwie, ale także dzięki kibicom, którzy derby traktują jak wyjątkowy mecz. W tym roku pierwszy pojedynek o triumf i koronę na zachodzie Polski Stal i Falubaz spocząć na trudnym terenie w Zielonej Górze.

 

Jeszcze do piątku pod znakiem zapytania stał występ w tym spotkaniu lidera zielonogórskiej ekipy, Piotra Protasiewicza, który zmaga się z kontuzją barku, jakiej nabawił się na torze w lidze szwedzkiej. Ostatecznie „PePe” wystąpi w 89. edycji Derbów Ziemi Lubuskiej, jednak niedoleczone złamanie obojczyka może mu utrudnić zdobywanie punktów w tym ważnym dla kibiców spotkaniu.

 

Atutem gospodarzy będzie z pewnością owal przy W69, który od lat sprawia problemy zawodnikom jeżdżącym w żółto-niebieskich barwach oraz fakt niewielkiego doświadczenia na tym torze gorzowskich zawodników. Co prawda w szeregach Stali jeździ były zawodnik Falubazu, jednak Niels Kristian Iversen nigdy nie radził sobie doskonale w Zielonej Górze. Niemniej forma zawodników Stali może napawać optymizmem – jako jedyna drużyna nie została jeszcze w tym roku pokonana przez przeciwnika i z pewnością będzie chciała podtrzymać zwycięską passę. Pomoże rozpędzony gorzowski „F16”, czyli Bartosz Zmarzlik, a udowodnić, że jego postawa nie była jednorazowym wybrykiem podczas meczu z Toruniem, musi Matej Zagar. Jeśli na swoim poziomie pojadą pozostali zawodnicy, Stal ma szansę sprawić niespodziankę i pokonać odwiecznego rywala.

 

Czy się uda? Przekonamy się już niedługo. Początek meczu w niedzielę o 19.30!

 

Awizowane składy:

Stali Gorzów:
1. Niels Kristian Iversen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Przemysław Pawlicki
4. Matej Zagar
5. Krzysztof Kasprzak
6.
7. Adrian Cyfer

 

Falubaz Zielona Góra:
9. Patryk Dudek
10. Andriej Karpov
11. Jason Doyle
12. Jarosław Hampel
13. Piotr Protasiewicz
14. Krystian Pieszczek

Udostępnij