Stalowe Sowy, czyli łączona drużyna Stali Gorzów i Owls Bielawa, ma za sobą już dwa mecze w tegorocznych rozgrywkach juniorskich jedenastek”. Na inaugurację żółto-niebiescy okazali się gorsi od mistrzów Polski Panthers Wrocław zaledwie o punkt, przegrywając 6:7. Zabrakło szczęścia i odrobiny zimnej krwi. Rehabilitacja przyszła 15 maja w starciu z debiutantami, Wolverines Opole. Choć „Rosomakom” w Gorzowie udało się zdobyć swoje pierwsze historyczne przyłożenie, to gospodarze mieli pełną kontrolę nad wynikiem, ostatecznie wygrywając 42:6. Wówczas nie brakowało spektakularnych akcji, ale trenerzy Emil Mikuła i Paweł Sołtysiak wiedzieli, że jeszcze wiele jest do poprawy.

Poznanianie natomiast mają za sobą tylko jedno spotkanie, mianowicie z Wolverines, które wygrali u siebie 40:0. Trudno więc jednoznacznie oceniać siłę Patriotów, ale z całą pewnością nie można ich lekceważyć. Futbolowe tradycje w Poznaniu są pielęgnowane od kilku lat, choć akurat ta ekipa istnieje stosunkowo krótko. Mają już jednak na swoim koncie organizację finałów PLFA J-8 w poprzednim sezonie, w których zresztą wzięli udział i zajęli piąte miejsce. Dla porównania gorzowianie byli „oczko” wyżej, a bielawianie przegrali w finale z Panterami, zdobywając srebrne medale. Niewątpliwie obok świeżo upieczonych graczy są też ci bardziej doświadczeni, którzy mogą napsuć krwi gorzowsko-bielawskiej ekipie.

Mecz z Patriotami będzie wymagał od nas pełnego skupienia. Nie popełniając błędów, na pewno stać nas na zwycięstwo. Cały czas poprawiamy swoją grę. Ofensywa pokazała duży postęp w meczu z Wolverines. Oczywiście przeciwnik nie był może tak wymagający, jak Panthers Wrocław w pierwszej kolejce, mimo wszystko zdobywaliśmy punkty w każdym drivie i po niewielkiej liczbie akcji, co na pewno jest pozytywem. Dla defensywy to spotkanie z pewnością będzie dużym wyzwaniem, Patrioci grają bardzo szybki i skoncentrowany na grze podaniowej futbol. Mocno analizowaliśmy grę przeciwników i będziemy optymalnie przygotowani – przyznał jeden z trenerów Stalowych Sów, Emil Mikuła.

Początek tego meczu w czwartek, 26 maja, o godzinie 14 na Stadionie Golęcin przy ul. Warmińskiej 1 w Poznaniu. Wstęp wolny.

Udostępnij