Gorzowska Stal z pewnością będzie chciała odegrać się na aktualnych mistrzach Polski za domową porażkę z zeszłego sezonu. Pierwszy raz odegrali się w Lesznie, gdzie w tym roku wygrali z tamtejszą Unią rezultatem 48:42. Teraz przed własną publicznością będą chcieli udowodnić, że zasługują na miano lidera tabeli. Żółto-niebiescy w tym roku są prawdziwą drużyną, w której obecny jest team-spirit. Jeśli jednemu z zawodników nie wychodzi spotkanie, od razu zastępuje go świetnie inny żużlowiec i przywozi dla Stali ważne punkty. Wciąż do pełni formy nie może dojść Michael Jepsen Jensen, a chwilami niestabilnie punktuje Przemysław Pawlicki, jednak świetna forma Krzysztofa Kasprzaka i gorzowskiego „F16”, Bartosza Zmarzlika, powoduje, że Stal na swoim torze jest niedościgniona.

 

Unia Leszno od początku sezonu boryka się z problemami. Chimerycznie jedzie Piotr Pawlicki, który w tym roku jedzie swój pierwszy sezon w gronie seniorów i nie ustabilizował jeszcze swojej formy, a para juniorów nie może się równać z gorzowską siłą. Kapryśnie punktuje również Peter Kildemand, a niegdyś niedościgniony Nicki Pedersen, mimo iż pozostaje jednym z liderów Leszna, coraz częściej musi oglądać plecy rywali. Dość stabilną formę prezentuje Grzegorz Zengota, ale postawa jednego zawodnika nie wystarcza, by Unia była bardzo niebezpiecznym rywalem.

 

Do zdrowia po kontuzji powraca jednak Emil Sajfutdinow, który nie został wystawiony w składzie awizowanym, jednak może pojawić się w Gorzowie w miejsce któregoś z gorzej punktujących zawodników Unii. Sajfutdinow to uznana marka w świecie żużlowym i być może jego powrót będzie oznaczał potężny podmuch wiatru w żagle pozostałych zawodników z Leszna. Czy dojdzie do niego już w Gorzowie i Unia zagrozi Stali? Tego dowiemy się już w niedzielę! Początek spotkania o 19.30!

 

Awizowane składy:

FOGO Unia Leszno:
1. Piotr Pawlicki
2. Tobiasz Musielak
3. Peter Kildemand
4. Nicki Pedersen
5. Grzegorz Zengota
6. Bartosz Smektała

Stal Gorzów:
9. Niels Kristian Iversen
10. Michael Jepsen Jensen
11. Przemysław Pawlicki
12. Matej Zagar
13. Krzysztof Kasprzak
14.
15. Adrian Cyfer

Sędzia: Tomasz Proszowski

Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

 

Bilety:

Trybuna Niska:
1 luk
Bilet ulgowy – 30zł
Bilet normalny – 40zł

Prosta
Bilet ulgowy – 40zł
Bilet normalny – 45zł

2 łuk
Bilet ulgowy – 25zł
Bilet normalny – 35zł

Trybuna Wysoka:

1 łuk
Bilet ulgowy – 35zł
Bilet normalny – 40zł

Prosta
Bilet ulgowy – 40zł
Bilet normalny – 45zł

2 łuk
Bilet ulgowy – 25zł
Bilet normalny – 35zł

 

W przypadku odwołania zawodów podstawą do zwrotu za bilet jest posiadanie paragonu potwierdzającego zakup. 

 

Punkty partnerskie prowadzące sprzedaż biletów Stali Gorzów: 
– KLIM Ubezpieczenia – Gorzów Wlkp., ul. Sikorskiego 115 (Dom Usług, parter od strony Parku 111) 
– Stacja paliw Petrotrans – Międzyrzecz – droga na Rokitno za Strażą Pożarną 

– Styl Ceramika – Kostrzyn

– Styl Ceramika – Sulęcin

– Kolporter – Szczecin, Struga 42
– Kolporter – Szczecin, Al. Wyzwolenia 18
– Kolporter – Stargard Szczeciński, Wojska Polskiego 41/10
– Kolporter – Gryfino, Flisacza 63

Wejście na bilety ulgowe przysługuje wyłącznie młodzieży uczącej się, studentom do 25 roku życia, kobietom, rencistom i emerytom za okazaniem dokumentu uprawniającego do zniżki.

Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny (bez rezerwacji miejsca).

W sprzedaży są również:

– Bilet VIP – 300 zł – upoważnia do wejścia na trybunę główną przed i w trakcie zawodów oraz skorzystania z cateringu jak również upoważnia do wejścia do parku maszyn po zakończonych zawodach – liczba biletów ograniczona.

Udostępnij