Sergey Ovcharenko i Yaroslav Smirnov to dwójka doświadczonych graczy, która ma za sobą zdobycie tytułów mistrzowskich w swoim kraju, a także na Węgrzech. Lista trofeów jest naprawdę długa. W przypadku pierwszego z wymienionych warto wymienić chociażby dwa mistrzostwa Ukrainy i dwa puchary w tym kraju. Smirnov natomiast do tytułu mistrza Ukrainy w 2015 dołożył tytuł MVP na pozycji defensive back. Na swoim koncie ma także brązowy medal z ekipą Nyíregyháza Tigers (sezon 2015) na Węgrzech czy srebro PLFA II z Sopot Seahawks z 2014 roku. Polskie warunki nie są im więc obce.

Sergey wspomoże głównie gorzowską defensywę jako linebacker (LB), który znajduje się kilka jardów za linią defensywną, by powstrzymywać graczy przeciwnika, którzy się przez nią przebiją. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do tej drużyny. Bardzo chciałem grać w mistrzostwach Polski. Mam nadzieję, że będzie to bardzo użyteczne doświadczenie dla wszystkich. Jestem pewien, że będziemy mieli wspaniały sezon i wiele zabawy, mimo tego, że przed nami wiele pracy do zrobienia – przyznał nowy gracz Stali, który futbol amerykański trenuje od siedmiu lat.

Osiem lat trwa z kolei przygoda z tą dyscypliną u Smirnova, który zaczynał pod skrzydłami amerykańskiego trenera, Johna Queena. 26-latek ma na swoim koncie wiele tytułów, a gra zarówno w formacji ofensywnej, jak i defensywnej, a także w special teams. Poza jego podstawową pozycją, czyli defensive back można go oglądać jako wide receiver (WR), kicker (K), kick returner (KR) i nickel back (NB).

Kiedy otrzymałem ofertę od Stali Gorzów, to nie miałem wątpliwości i natychmiast ją zaakceptowałem. Naprawdę podoba mi się ta drużyna złożona z młodych chłopaków, którzy chcą ciężko pracować, by zostać mistrzami. Spodobało mi się także nastawienie zarządu klubu, który spędził wiele czasu, by opowiedzieć mi o planach drużyny. Mam nadzieję, że Stal Gorzów, niczym rodzina, zrobi wszystko, by zdobyć mistrzostwo. Będę dzielił się swoim doświadczeniem i pomagał na każdym treningu. Kibicom chciałbym przekazać, aby wspierali nas podczas meczów. Razem z Wami będziemy silniejsi! – przyznał Yaroslav Smirnov.

Przypomnijmy, że nie są to pierwsze wzmocnienia naszej drużyny. Wcześniej do zespołu dołączyli już zawodnicy ze Szczecina – Patryk Rodzik i Adam Kozakiewicz. Jest wielce prawdopodobne, że nie będą to ostatnie transfery. Debiut Stali Gorzów w PLFA II już 19 czerwca, kiedy to zagramy z Dragons Zielona Góra na Stadionie im. Edwarda Jancarza.

Udostępnij