O ile mecz w Tarnowie był trudny, o tyle spotkanie w Grudziądzu będzie jeszcze trudniejsze. Specyficzny owal, bardzo ubity i twardy, już w poprzednim sezonie sprawił spory kłopot Stali, która preferuje raczej nawierzchnię lekko „pod koło”. Nadzieja na inne warunki niż tzw. „beton” jest marna, jednak niesprzyjające warunki pogodowe w piątek i sobotę mogą odrobinę pokrzyżować plany gospodarzy, bowiem w Grudziądzu ma spaść całkiem pokaźna ilość deszczu.

 

Stal wciąż może liczyć na tych samych zawodników – doskonale radzą sobie Bartosz Zmarzlik i Krzysztof Kasprzak, a Matej Zagar, po słabym początku sezonu przekonał trenera Chomskiego, że jego miejsce jest pod numerem prowadzącym parę. Odrobinę słabiej jedzie ostatnio Przemysław Pawlicki, ale kapitan Stali cały czas przywozi ważne punkty i w krytycznych momentach zachowuje zimną krew, czym często ratuje wyjazdowy wynik swojej drużyny. Wciąż z problemami boryka się Jensen, jednak gorzowianie liczą na jego odrodzenie i dogadanie się w końcu ze sprzętem, z którym Duńczyk w Polsce ma poważne problemy.

 

Ekipa z Grudziądza to znane i uznane nazwiska w światowym żużlu. Trzech polskich seniorów – Gollob, Buczkowski i Okoniewski – to coś, co w ostatnim czasie rzadko zdawało egzamin w Ekstralidze, jednak jest trzonem grudziądzkiego zespołu. Uzupełnienie o Antonio Lindbaecka oraz Artioma Łagutę, pozwala czynić cuda zwłaszcza na własnym terenie.

 

Siłą gorzowian w tym meczu może być głównie przewaga na pozycjach juniorskich oraz zgranie żółto-niebieskich, którzy udowodnili, że jeśli jednemu nie idzie, cała reszta nadrabia jego punkty. Czy uda się zdobyć twierdzę, jaką wybudowali w Grudziądzu Gollob i spółka? Przekonamy się już w niedzielę! Start spotkania o godz. 17.00.

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Matej Zagar
 4. Przemysław Pawlicki
 5. Krzysztof Kasprzak
 6. Bartosz Zmarzlik

MRGARDEN GKM Grudziądz:

 1. Antonio Lindbaeck
 2. Tomasz Gollob
 3. Rafał Okoniewski
 4. Krzysztof Buczkowski
 5. Artiom Łaguta
 6. Marcin Nowak

 

Sędzia: Jerzy Najwer

Komisarz toru: Zbigniew Kuśmierski

 

Udostępnij