Akcja „Oddajemy krew bez hamulców” powstała z inicjatywy stowarzyszenia kibiców Stali Rzeszów. W ostatnim Magazynie PGE Ekstraligi Dawid Stachyra poinformował, że rzeszowscy fani zgromadzili podczas zbiórki 44 litry krwi. – Dawid wywołał następnie do tablicy Stal Gorzów i tak powstał mały challenge – mówi Jacek Gumowski, marketing manager żółto-niebieskich.

 

My oczywiście podejmujemy rękawice i zapraszamy najlepszych kibiców w Polsce – kibiców Stali Gorzów – do udziału w akcji. Krew będziemy zbierać 3 lipca podczas Dni Gorzowa. Dla pierwszych 100 osób, które oddadzą najcenniejszy z płynów, czeka 100 biletów na wieczorny mecz z Rybnikiem. Pobijmy rzeszowski rekord i wywołajmy kolejną żużlową ekipę do challange’u!

 

– Do akcji Stali Gorzów podchodzimy z dużym entuzjazmem. Krwiobus jest już zamówiony i będzie czekał na kibiców 3 lipca. Obecnie prowadzimy wiele akcji na zewnątrz, poza punktem krwiodawstwa, bo w banku jest mniej krwi. W grupach tzw. plusowych nie jest źle, ale brakuje nam krwi Rh-. Zapraszamy do wspólnej zbiórki z gorzowską Stalą w niedzielę 3 lipca – mówi Wanda Chmielewska, kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Gorzowie.

 

Zbiórka 3 lipca rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa minimum do godziny 16:00. Jeśli frekwencja będzie wysoka, akcja potrwa oczywiście dłużej.

 

Udostępnij