Motoarena to trudny teren dla przyjezdnych ze względu na specyfikę owalu, na którym po prostu trzeba nauczyć się, jak szybko jechać. Pochylone łuki i specyficzna szerokość sprawiają wiele problemów ekipom gości, a jednocześnie są wielkim atutem gospodarzy. Od kilku lat Stal nie wygrała na tym stadionie meczu. Ostatni raz miało to miejsce niemal 6 lat wcześniej, gdzie Stal na czele z Tomaszem Gollobem zdołała uzbierać 47 „oczek”.

 

W tym roku rywale nie zdołali jeszcze pokonać torunian na ich terenie. Najbliżej dokonania tego była Unia Tarnów, której do szczęścia zabrakło 6 „oczek”. Na Motoarenie równych nie mają sobie Chris Holder i Adrian Miedziński. Dużym atutem jest również młodzieżowiec, Paweł Przedpełski. Długo do formy dochodził Martin Vaculik, jednak teraz jest już mocnym punktem swojej drużyny.

 

Czy Stal jest z góry skazana na pożarcie? Oczywiście nie. Obecny lider tabeli nie zamierza kłaść się przed nikim na torze, tylko zawalczyć o pokonanie torunian w jaskini lwa. W zasięgu rąk z pewnością jest punkt bonusowy, bowiem wynik meczu tych drużyn z Gorzowa to różnica ponad 30 punktów, co ciężko będzie odrobić gospodarzom nadchodzącego pojedynku. Gorzowianie z pewnością powalczą również o całą pulę, by umocnić się na pozycji lidera tabeli i z pierwszego miejsca wejść do finałowej fazy sezonu.

 

Atutami Stali są świetnie jeżdżący Krzysztof Kasprzak i Bartek Zmarzlik oraz coraz lepiej jadący Niels Kristian Iversen i Michael Jepsen Jensen. Na swoim poziomie od kilku meczów jedzie Matej Zagar. Jedyna postawa, jaka może powodować niepokój, jest jazda Przemysława Pawlickiego. Kapitan Stali Gorzów w ostatnim meczu w Gorzowie nie mógł porozumieć się ze swoimi maszynami i przyjeżdżał za plecami rywala. Miejmy jednak nadzieję, że była to chwilowa niedyspozycja młodego wychowanka Unii Leszno i w Toruniu pokaże się z jak najlepszej strony.

 

Czy uda się przełamać klątwę Motoareny? Czy KS Toruń będzie chciał zawalczyć o punkt bonusowy? Tego dowiemy się już w niedzielę! Start spotkania o godzinie 19.30!

 

Awizowane składy:

Stal Gorzów:
1. Niels Kristian Iversen
2. Michael Jepsen Jensen
3. Matej Zagar
4. Przemysław Pawlicki
5. Krzysztof Kasprzak
6. Bartosz Zmarzlik

Get Well Toruń:
9. Martin Vaculik
10. Kacper Gomólski
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Greg Hancock
15. Paweł Przedpełski

 

Udostępnij