W sobotnim finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów zmierzyły się drużyny z Polski, Australii, Danii i Szwecji.

Polacy są liderami klasyfikacji medalowej DMŚJ i trzeci rok z rzędu sięgnęli po złoty medal. Biało-czerwoni zapewnili sobie zwycięstwo w turnieju już w 18. gonitwie. Najwięcej punktów w drużynie zdobyli Bartosz Zmarzlik i Paweł Przedpełski. Obaj zawodnicy dowieźli do mety po 14 „oczek”. Bardzo dobrze spisał się także Krystian Pieszczek, który zdobył 9 punktów. Najsłabszym ogniwem w polskiej reprezentacji był najmniej doświadczony Bartosz Smektała, który zanotował na swoim koncie 7 „oczek”. Młodzieżowiec Unii Leszno tylko raz dojechał do mety na ostatniej pozycji.  Bardzo dobra i równa postawa Polaków pozwoliła im zdobyć dziewiąty mistrzowski tytuł w historii.

Na drugim stopniu podium znaleźli się Australijczycy. Niespodziewanie liderem drużyny z Antypodów został Jake Allen, zawodnik Somerset Rebels, który zdobył 13 punktów. Allen uległ jedynie Fredrikowi Jakobsenowi i Bartoszowi Zmarzlikowi. Pozostali zawodnicy prezentowali równy poziom i zdobyli razem 24 „oczka”. Srebrny medal wywalczony w Norrkoeping jest trzecim krążkiem DMŚJ Australijczyków.

Brązowy medal wywalczyła ekipa z Danii. Najsłabiej w drużynie z kraju Hamleta prezentował się Andreas Lyager, który jechał tylko w trzech wyścigach. W jednym z nich w Duńczyka wjechał Filip Hjelmland. Na szczęście obaj zawodnicy zeszli z toru o własnych siłach. Ostatecznie Lyager dowiózł do mety zaledwie jeden punkt. Liderem ekipy, która zajęła trzecie miejsce na podium został Fredrik Jakobsen, który zdobył 10 „oczek”.

Ostatnie miejsce przypadło Szwedom, którzy zdobyli 17 punktów i stracili do ekipy Rafała Dobruckiego aż 27 „oczek”. Najlepszym zawodnikiem w ekipie ze Szwecji okazał się Joel Andersson, który zapisał przy swoim nazwisku 13 oczek”. Andersson pojechał w 11. biegu jako joker, ale dojechał do mety dopiero na trzeciej pozycji. Kenny Wennerstam nie dowiózł do mety żadnego „oczka”, natomiast Joel King zdobył jeden punkt. Ostatecznie, gospodarze nie zdołali wywalczyć żadnego medalu na własnym torze.