Ostatni mecz rundy zasadniczej tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi Stal pojedzie na wyjeździe. Po przegranej na własnym torze w derbach lubuskich, gorzowianie będą chcieli zrehabilitować się i wygrać w meczu wyjazdowym, by obronić pierwszą pozycję w tabeli.

 

Po letniej przerwie w lidze Stal złapała lekką zadyszkę. Już nie tak doskonale jedzie Krzysztof Kasprzak, a problemy ze sprzętem ma Matej Zagar i Przemysław Pawlicki. Chimerycznie jedzie Niels Kristian Iversen, a do ładu od początku nie może dojść Michael Jepsen Jensen. Światełkiem w tunelu cały czas zaś jest młodzieżowiec gorzowskiej Stali, Bartosz Zmarzlik. Jeśli jednak gorzowianie uporają się do niedzieli z trapiącymi ich problemami, pojedynek z szóstą ekipą Ekstraligi nie powinien być niemożliwy do wygrania.

 

ROW Rybnik to drużyna zbudowana na doświadczonych filarach. Głównymi armatami w ekipie Piotra Żyty są Grigorij Łaguta, Andreas Jonsson i Rune Holta, których nikomu w żużlowym światku nie trzeba przedstawiać. Skład uzupełniają zaś Damian Baliński, który w swoich najlepszych latach liderował Unii Leszno, jednak w tym sezonie jedzie przeciętnie, a także nieobliczalny Max Fricke i para juniorska na czele z Kacprem Woryną.

 

Pierwszy rezultat między tymi dwoma ekipami wyniósł 56:34 na korzyść gości zbliżającego się pojedynku. Gorzowianie postawili rybniczanom bardzo trudne warunki w mieście nad Wartą i bez problemu zwyciężyli. To jednak nie oznacza, że i tym razem będzie tak samo. W grę wchodzi walka o całą pulę „dużych” meczowych punktów, które zdobyć mogą obie ekipy.

 

Gdyby Stali udało się wygrać w Rybniku, zostanie na fotelu lidera i z niego powalczy z czwartą drużyną w półfinale ligi. W odwrotnym przypadku, zdecyduje rezultat meczu Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra – Unia Tarnów.

 

Początek spotkania Stali już o 19.30.

 

Składy awizowane:

Stal Gorzów

 1. Niels Kristian Iversen
 2. Michael Jepsen Jensen
 3. Matej Zagar
 4. Przemysław Pawlicki
 5. Krzysztof Kasprzak
 6. Bartosz Zmarzlik

 

ROW Rybnik

 1. Max Fricke
 2. Andreas Jonsson
 3. Rune Holta
 4. Damian Baliński
 5. Grigorij Łaguta

14.

 1. Kacper Woryna

 

Początek spotkania: 19:30

Sędzia: Krzysztof Meyze

Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

Udostępnij