Zawody w Togliatti rozpoczęły się dla kibiców Stali Gorzów udanym startem kapitana żółto-niebieskich – Przemysława Pawlickiego. W drugim biegu dnia. na wejściu w pierwszy wiraż, Polak odparł atak Lindbaecka, ale już na przeciwległej prostej szybszy był Szwed, który zmusił Pawlickiego do zadowolenia się dwoma punktami. Niestety, mniej udany start w wykonaniu Krzysztofa Kasprzaka, który w pierwszym starcie zanotował zero. Druga seria przyniosła pewnie zdobyte trzy punkty przy nazwisku Przemysława Pawlickiego. Polak wykorzystał to, że od krawężnika odjechali Pedersen oraz Łaguta i atakiem po wewnętrznej przedarł się na prowadzenie, którego już do mety nikomu nie oddał. W drugim biegu z udziałem Krzysztofa Kasprzaka doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na drugim łuku Polak wpadł w Lebiediewa, a ten zaliczył upadek. Z powtórki, w której najlepszy okazał się poszkodowany w pierwszym podejściu Lebiediew, Krzysztof Kasprzak został wykluczony.

 

W trzeciej serii startów obaj reprezentanci Stali Gorzów stanęli na starcie obok siebie. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Krzysztof Kasprzak, który zanotował pierwsze dwa punkty przy swoim nazwisku. Trzech startujących w tym biegu Polaków pogodził Duńczyk – Leon Madsen, który zdecydowanie zwyciężył. Niestety, swojego dorobku punktowego nie powiększył Przemysław Pawlicki. Czwarta kolejka przyniosła przebudzenie Krzysztofa Kasprzaka, co z całą pewnością ucieszyło kibiców znad Warty. Reprezentant Stali Gorzów wygrał swój pierwszy wyścig tych zawodów, czym powiększył dorobek punktowy o trzy oczka. Dobrze w swoim czwartym biegu pojechał również Przemysław Pawlicki, który dopisał przy swoim nazwisku kolejne dwa punkty.

 

W doskonałym stylu z turniejem w Rosji pożegnał się Krzysztof Kasprzak, który bezapelacyjnie triumfował w biegu dziewiętnastym. Być może, gdyby nie wykluczenie w drugim wyścigu, zobaczylibyśmy reprezentanta Stali Gorzów w biegu barażowym, do którego niestety nie awansował również drugi z żółto-niebieskich, Przemysław Pawlicki. Kapitan Stali Gorzów, mimo doskonałego startu, nie zdołał wygrać tego biegu. Mimo początkowego prowadzenia, linię mety przejechał ramię w ramię z Martinem Vaculikiem. Początkowo ostatnie miejsce przyznano Polakowi. Po dodatkowej analizie zapisu wideo sędzia zmienił decyzję, Pawlicki był trzeci.

 

W biegu barażowym na drugim wirażu upadek zanotował Pedersen, po tym jak doszło do kontaktu między jego motocyklem i maszyną Milika. Z powtórki wykluczony został Milik. W powtórce taśmy dotknął Pedersen i został wykluczony z trzeciego podejścia. Skład biegu finałowego był więc znany jeszcze przed biegiem barażowym, który jednak był konieczny dla ustalenia kolejności wyboru pól startowych w finale. Ostatecznie zwyciężył Madsen przed jadącym za nim Andersenem.

 

W finale zawodów w Togliatti na wejściu w pierwszy łuk na Lindbaecka założył się Łaguta. Rosjanin musiał odpierać zaciekłe ataki rozpędzonego Szweda i nie dał sobie odebrać zwycięstwa, czym ucieszył zgromadzonych na stadionie miejscowych kibiców. Ostatnia, czwarta runda SEC 17 września w Rybniku, kiedy to dowiemy się, który z zawodników wywalczy tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.

 

Wyniki:

 1. Grigorij Łaguta – 14 (3,2,2,1,3,3) + 1. miejsce w finale
 2. Antonio Lindbaeck – 14 (3,2,3,2,2,2) + 2. miejsce w finale
 3. Leon Madsen – 11 (3,0,3,3,1,1) + 3. miejsce w finale
 4. Hans Andersen – 9 (1,3,w,2,3,0) + 4. miejsce w finale
 5. Nicki Pedersen – 10 (2,1,3,3,1)
 6. Vaclav Milik – 10 (2,1,2,3,2)
 7. Krzysztof Kasprzak – 8 (0,w,2,3,3)
 8. Przemysław Pawlicki – 8 (2,3,0,2,1)
 9. Martin Vaculik – 8 (1,3,2,2,0)
 10. Andrzej Lebiediew – 6 (0,3,0,1,2)
 11. Janusz Kołodziej – 6 (2,0,1,u,3)
 12. Emil Sajfutdinow – 5 (0,2,3,w,w)
 13. Anders Thomsen – 5 (3,0,1,w,1)
 14. Joonas Kylmaekorpi – 5 (1,1,1,0,2)
 15. Andriej Kudriaszow – 3 (1,2,0,0,0)
 16. Peter Ljung – 3 (0,1,1,1,0)
 17. Michaił Litwinow – 0 (0)
 18. Gleb Czugunow – 0 (0)

 

Bieg po biegu:

 1. Łaguta, Kołodziej, Kudriaszow, Lebiediew
 2. Lindbaeck, Pawlicki, Kylmaekorpi, Sajfutdinow
 3. Thomsen, Milik, Andersen, Kasprzak
 4. Madsen, Pedersen, Vaculik, Ljung
 5. Pawlicki, Łaguta, Pedersen, Thomsen
 6. Vaculik, Lindbaeck, Milik, Kołodziej
 7. Andersen, Kudriaszow, Kylmaekorpi, Madsen
 8. Lebiediew, Sajfutdinow, Ljung, Kasprzak (W)
 9. Lindbaeck, Łaguta, Ljung, Litwinow, Andersen (W)
 10. Madsen, Kasprzak, Kołodziej, Pawlicki
 11. Sajfutdinow, Vaculik, Thomsen, Kudriaszow
 12. Pedersen, Milik, Kylmaekorpi, Lebiediew
 13. Kasprzak, Vaculik, Łaguta, Kylmaekorpi
 14. Pedersen, Andersen, Kołodziej (U), Sajfutdinow (W)
 15. Milik, Pawlicki, Ljung, Kudriaszow
 16. Madsen, Lindbaeck, Lebiediew, Thomsen (W)
 17. Łaguta, Milik, Madsen, Czugunow, Sajfutdinow (W)
 18. Kołodziej, Kylmaekorpi, Thomsen, Ljung
 19. Kasprzak, Lindbaeck, Pedersen, Kudriaszow
 20. Andersen, Lebiediew, Pawlicki, Vaculik

 

Bieg barażowy:

 1. Madsen, Andersen, Pedersen (T), Milik (W)

 

Wielki Finał:

 1. Łaguta, Lindbaeck, Madsen, Andersen

 

Wyniki za: Eurosport

Udostępnij