Długo wyczekiwany sezon piłki ręcznej właśnie się zaczyna. Stal Gorzów już w najbliższą sobotę zainauguruje go na własnym parkiecie z trudnym rywalem, jakim jest Sokół Browar Kościerzyna, zeszłoroczny dziewiąty zespół I ligi grupy A.

 

Gorzowianie od lipca przygotowują się do sezonu, trenując po dwa razy dziennie i wzmacniając własne organizmy, a także wdrażając się w nowe rozwiązania taktyczne. Przed meczem zapytaliśmy trenera żółto-niebieskich o to, jak wygląda przygotowanie drużyny. – Można powiedzieć, że już jesteśmy gotowi do tego meczu, ale zawsze jest coś do zrobienia, zawsze jest coś do poprawienia i tego, czego nie udało się do tej pory zrobić, nie będziemy teraz wprowadzać, bo nie ma co na siłę gonić tego. Przyjdzie czas w późniejszym terminie, lepiej skupić się na tym, co mamy już opanowane i to doskonalić, by nie mieć do siebie żadnych pretensji, że czegoś się nie udało dopracować – powiedział Dariusz Molski.

 

Nowa liga, nowy trener to także nowy sposób na przygotowanie drużyny pod konkretnego przeciwnika. Stalowcy od początku tygodnia trenują pod kątem konkretnych zawodników z Kościerzyny, by być przygotowanym na to, jakie rywal może postawić warunki gry. – Tak, przygotowujemy się taktycznie pod konkretnych zawodników. Wielu z nich dobrze znamy z gry. Przed sezonem ta drużyna wzmocniła się między innymi Derdzikowskim, mocnym rozgrywającym, Sokołowskim w bramce i kilkoma innymi graczami. Ten zespół mimo kilku osłabień, nic nie stracił, a być może zyskał, a waleczności nie można im odmówić, bo to Kaszubi, bitny naród. Na pewno nie przyjadą tutaj na wycieczkę, bo oni zwłaszcza na początku ligi lubią dobrze grać, mają wtedy dużo świeżości. Będą chcieli na pewno mocno nam się postawić – wyjaśnił trener Molski.

 

Szkoleniowiec żółto-niebieskich zdaje sobie sprawę, że Stal nie może być w tym sezonie niczego pewna, co podkreślał wielokrotnie podczas okresu przygotowawczego. Mimo to nie zamierza stawiać zbyt niskich celów przed swoimi graczami. – Zwycięstwo. Nas interesuje tylko zwycięstwo. Na pewno nie jesteśmy faworytem, ale na pewno też się nie położymy. Nasze główne zalety to to, że jest fajny, zgrany kolektyw, że jeden wskoczy za drugiego i my też się potrafimy bić. Czy to wystarczy na Kościerzynę? Zobaczymy w sobotę – zawyrokował.

 

Niestety, trudy okresu przygotowawczego pozbawiły gospodarzy sobotniego pojedynku jednego z podstawowych graczy. Bartosz Starzyński, który ma być jednym z najważniejszych rozgrywających na boisku nie może się uporać z kontuzją stopy.  – Bartek (Starzyński – dop. red.) wyjdzie i będzie w składzie, ale wątpię, żeby pojawił się na parkiecie. Marcin Gałat ma mały problem z piętą, a pozostali mają się dobrze. We wtorek Adek (Adrian Turkowski – dop. red.) wybił dwa palce i to jeszcze lewej ręki i to może być problem, ale chyba nie jest to na tyle poważne wybicie, żeby mocno wpłynęło na jego dyspozycję w sobotę – opowiedział Molski.

Mimo problemów, trener wierzy w swoich zawodników i podkreśla, że jeśli kibice dodadzą im sił na trybunach, to zawodnicy zrobią wszystko, by to pierwsze spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść. – Zapraszam wszystkich serdecznie na trybuny. Na pewno zostawimy całe serce na parkiecie, będziemy się bili o zwycięstwo od początku do samego końca. Ten zespół już pokazał, że walki i serca mu nie brakuje. Że się nie poddajemy. Jesteśmy młodzi, bardzo młodzi, mamy niewielu doświadczonych zawodników i nie jesteśmy zbyt mocni fizycznie, ale jest wielkie serducho na boisku, głowa, która szybko analizuje i podejmuje dobre decyzje. Tymi innymi cechami będziemy nadrabiać nasze braki w warunkach fizycznych i myślę, że stworzymy dobre widowisko – zakończył trener żółto-niebieskich.

 

Początek spotkania z Kościerzyną już o 17.00 w hali przy Szarych Szeregów 7. Inauguracja sezonu będzie trudna, ale drużyna wierzy, że przy wsparciu wspaniałej gorzowskiej publiczności, będą w stanie zawalczyć o zwycięstwo z trudnym, pierwszoligowym rywalem.

 

Przypominamy, iż trwa sprzedaż karnetów żółto-niebieskich. Całoroczne wejściówki do nabycia w sklepie klubowym w cenie – 88zł ulgowy, 132zł normalny. Dla posiadaczy karnetów sekcji żużlowej ceny promocyjne: 80zł ulgowy, 120zł normalny. Karnet jest jednocześnie gwarancją miejsca na hali ZS nr 20 – ul. Szarych Szeregów (wszystkie siedzonka numerowane).

 

Jednocześnie informujemy, iż do sprzedaży trafiły bilety na pojedynek z Kościerzyną. Wejściówki do nabycia w sklepie klubowym w cenach: 8zł ulgowy, 12zł normalny. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny.

 

Udostępnij