W najbliższy weekend zostaną rozegrane ostatnie spotkania fazy grupowej na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce. O awansie do kolejnego etapu nie mają już co myśleć gracze Stali Gorzów, którzy w niedzielę zakończą niezwykle wymagający i trudny debiutancki sezon w PLFA II. Mimo wszystko, seniorzy chcieliby zamknąć ten rok pozytywnym akcentem. Przy okazji przypomnijmy, że za tydzień ruszają jeszcze rozgrywki juniorskich ósemek”.

 

Gorzowianie w pięciu pojedynkach uzbierali dwa punkty meczowe, wygrywając starcie z rezerwami Kozłów Poznań B 16:12. Pozostałe pojedynki zakończyły się dość wysokimi porażkami. W najbliższym meczu Stalowcy będą chcieli zrewanżować się za przegraną 8:45, jaką ponieśli w Poznaniu z Patriotami. To właśnie ta ekipa, prowadzona przez zagraniczny sztab szkoleniowy, przyjedzie do Gorzowa.

 

Drużyna ze stolicy Wielkopolski teoretycznie mogłaby myśleć jeszcze o awansie. Pierwsze miejsce zajmują Dragons Zielona Góra, którzy rozegrali już swoje sześć spotkań. Patrioci w przypadku wygranej także mieliby osiem punktów, ale do tego grona najprawdopodobniej dołączą Panthers Wrocław B, którzy mierzyć się będą z Kozłami B. Porażka wrocławian byłaby ogromną niespodzianką, a wygrana oznacza, że to oni wygrają grupę, mając na koncie zwycięstwa z pozostałymi zespołami. W grupie zachodniej trudno będzie zaś o awans z drugiego miejsca wobec dużo lepszych bilansów ekip z innych grup.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że jest jeszcze o co walczyć. Jak już jednak zostało wyżej wspomniane, Stal Gorzów jest żądna rewanżu. W obliczu sporych braków kadrowych, spowodowanych głównie kontuzjami, nie będzie to jednak łatwe. – Mecz z Patriotami Poznań będzie rewanżem za spotkanie w stolicy Wielkopolski. Jest to ostatni pojedynek seniorski w tym sezonie, gdyż nie udało nam się awansować do fazy play-off. Cel podstawowy na to starcie to dobrze się bawić i czerpać jak najwięcej radości z gry w futbol. Oby wszyscy zakończyli ten sezon bez kontuzji – powiedział nam Piotr Czerniejewski, menedżer drużyny.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie, gdyż to już ostatnie podrygi futbolowego sezonu w Gorzowie. Początek meczu w niedzielę, 18 września, o godzinie 14:30.

Udostępnij